Eмисия новини
от 21.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестиращи блокираха обществената радиотелевизионна компания на Сърбия

Снимка: БТА

В Белград стотици хора блокираха снощи входа на РТС - обществената радиотелевизионна компания на Сърбия, в знак на протест срещу начина, по който медията отразява студентските демонстрации.

Започналата малко след полунощ блокада беше предизвикана от въпрос на журналист към президента Александър Вучич като използва понятието "орда", за да назове студентите, протестиращи от месеци след рухването на козирка на ремонтираната гара в Нови Сад, при което загинаха 15 души.

Съобщава се и за сблъсъци между протестиращи и полицията, както и за пострадал полицай, който е бил посетен в болницата от сръбския президент, допълва БТА.

РТС уточнява, че демонстрантите не допускат хора да влизат, а само да излизат от сградата, както и цитират намерението им блокадата да продължи 22 часа.

Снощи, в знак на солидарност, протестиращи в Нови сад окупираха и входовете на RTV - "Радио-Телевизия Войводина".


По публикацията работи: Светлин Божков

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна