Eмисия новини
от 07.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Временна организация на движението в Кюстендил заради празника на общината

Снимка: БГНЕС

Въведена е временна организация на движение в Кюстендил и кварталите заради празника на община.

Днес се очакват стотици автомобили да пристигнат за празненствата, които ще продължат два дни.

Контролът при подходите към града ще е засилен. Има затворени улици и участъци, още повече, че в ранния следобед се очаква стотици да тръгнат пеша към хълма "Хисарлъка", където ще има няколко часа програма и вечерта.

"Направена е много сериозна организация от ръководството на Областната дирекция на МВР- Кюстендил, като ще бъде засилен контрола в централна градска част и подходите и маршрута към парк "Хисарлъка". Ще бъдат изведени полицейски служители както на "Пътна полиция", така и на "Охранителна полиция", които имат правомощия за контрол на пътното движение и за недопускане на нарушения на обществения ред.

Призовавам гражданите да бъдат лоялни един към друг, да бъдат спокойни, за да премине този празник без сериозни нарушения на обществения ред и ненастъпване на тежки пътно-транспортни произшествия. Ще има затворени участъци от община Кюстендил - от центъра към местността парк "Хисарлъка".

Ще бъдат качени улиците, които ще бъдат затворени. Паркирането ще бъде осъществено от разклона над болницата в посока "Хисарлъка".

Ще бъде указано на водачите къде да паркират, тоест в дясната част на платното за движение в посока "Хисарлъка"", обясни началникът на КАТ "Пътна полиция" при Областната дирекция на МВР главен инспектор Радослав Буюклийски.


По публикацията работи: Ерол Емилов
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна