Eмисия новини
от 09.00 часа

Romani "Strehim kohe" i Georgi Gospodinovit është në listën e shkurtër të "Booker"

Romani "Strehim kohe" i Georgi Gospodinov u përfshi në listën e shkurtër prej gjashtë librash për çmimin ndërkombëtar letrar Booker, njoftoi Leila Slimani, kryetare e jurisë dhe fituese e çmimit Goncourt. Ky është shkrimtari i parë bullgar i..

18.04.23 16:03 |
Georgi Gospodinov

Një libër i Georgi Gospodinov është nominuar për çmimin letrar Booker

Romani “Strehim kohe” hyri në listën e gjatë të propozimeve për çmimin ndërkombëtar Booker. Autori Georgi Gospodinov është shkrimtari i parë bullgar i nominuar për këtë çmim, njofton shtëpia botuese "Zhanet 45". Libri u përkthye nga Angela Rodel..

14.03.23 13:46 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна