Eмисия новини
от 20.00 часа

Covid-19 në Bullgari: Dita e 90

Mënyrë të re për shpalljen e të dhënave për Covid-19 Që nga 5 qershori të dhëna për ecurinë e përhapjes së Covid në Bullgari do të sigurohet nëpërmjet Sistemit Kombëtar të Informacionit. Hollësi për epideminë do të jenë në dispozicion..

05.06.20 20:16 |

COVID-19 στη Βουλγαρία: Ημέρα 90η

Νέος τρόπος ενημέρωσης σχετικά με το Covid-19 Από σήμερα, οι θεσμοί, οι πολίτες και τα μέσα ενημέρωσης λαμβάνουν πληροφορίες σχετικά με την πορεία της νόσου μέσω του Εθνικού Συστήματος Πληροφοριών. 77 νοσοκομεία και 144 εργαστήρια στη χώρα..

05.06.20 20:02 |
Atanas Mangërov

Rreth 4 për qind e bullgarëve e kanë kaluar koronavirusin

Rreth 4% е popullsisë bullgare e kanë kaluar koronavirusin. Këta janë afro 280 00 bullgarë, tha shefi i Klinikës për Fëmijë pranë Spitalit për Sëmundje Ngjitëse në Sofje doc. Atanas Mangërov. Eksperti është i mendimi se nuk do të ketë valë të..

05.06.20 14:29 |

Nuk ka të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

34 janë rastet e reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit, bëri të ditur në një briefing të jashtëzakonshëm Zëvendësministrja e Shëndetësisë Zheni Naçeva. Rasti për briefingin është mospërputhja e të dhënave për të porsainfektuarit dhe të..

05.06.20 13:28 |
dr. Angell Kunçev

Vatra Covid-19 në Sërnica do të kufizohet në kuadrin e disa ditëve

Nuk ka arsye për masa të rrepta kufizuese në bashkinë Sërnica për shkak të rasteve të konstatuara të Covid-19, tha në Pazarxhik kryeinspektori shtetëror i shëndetësisë dr. Angell Kunçev. Ai zhvilloi mbledhje me Shtabin Regjional të Krizës...

05.06.20 12:35 |

34 нови заразени с коронавирус, общо станаха 2 627 души

34 са новите случаи на COVID-19 у нас за последното денонощие. 223 са направените PCR тестове за последното денонощие. Така общият им брой е 87 890. Активните случаи на COVID-19 у нас са 1 078. В болница са 149, а 8 са в интензивно отделение...

05.06.20 12:16 |

Vatër lokale e Covid-19 në Sërnica

Infektimi me koronavirusin në Sërnica po zgjerohet. Akoma 14 banorë të bashkisë kanë rezultuar pozitivë. Ndër ta ka fëmijë të moshës 2, 4 dhe 8 vjet. Gjendja e tyre është e kënaqshme. Të gjithë janë vendosur në karantinë në shtëpi për 28 ditë. Priten..

05.06.20 09:19 |

Нито една проба за COVID-19 не е взета във Враца

Нито една проба за коронавирус не е взета през изминалите 24 часа, съобщиха от Регионалната здравна инспекция във Враца. От институцията не казват дали това се дължи на липсата на хора със симптоматика, характерна за грип или Covid-19. В същото..

04.06.20 22:20 |

Covid-19 në Bullgari: Dita 89

Nuk do të ketë brifingje për koronavirusin. Shtabi Operativ Kombëtar e vazhdon punën e vet deri në fund të vitit Ditën e 100 të punës së vet Shtabi Operativ Kombëtar ndërpreu konferencat e përditshme për shtyp me vendim të Kryeministrit..

04.06.20 20:39 |
Pikëkalimi Stanke Lisiçkovo

Të gjithë që mbërrijnë nga Maqedonia e Veriut duhet të vendosen në karantinë 14 ditore

Ministri i Shëndetësisë dha urdhër, me të cilin vendos karantinë 14 ditore për personat që mbërrijnë në Bullgari nga Maqedonia e Veriut. Ndërkaq, ky urdhër anulon karantinën 14 ditore për shtetasit që mbërrijnë nga Bosnja e Hercegovina dhe..

04.06.20 19:23 |
Всички новини: днес | вчера