Eмисия новини
от 19.00 часа

“Bullgargaz” kërkon rritjen e çmimit të gazit me 60 për qind në gusht

“Bullgargaz” kërkon rritje të çmimit të gazit natyror dhe propozon që në gusht ai të jetë 152 euro (297.89 leva) për MWh, thuhet në faqen e internetit të kompanisë. Rritja e propozuar është rreth 60 për qind mbi çmimin për korrikun - 95 euro..

02.08.22 10:51 |

Infrastruktura lejon diversifikimin energjetik të Bullgarisë dhe Ballkanit

“Mund të jemi optimistë për dekadën e ardhshme nëse marrim parasysh mësimet e 10 viteve të fundit”, tha Kryeministri KirilL Petkov në diskutimin “Dekada e Humbur?” në kuadrin e Takimit Vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Davos. Sipas Petkov,..

25.05.22 18:36 |
Ivan Geshev

Prokurori i Përgjithshëm Ivan Geshev tha se nuk e shqetëson vizita e Kryeprokurores evropiane

Prokurori i Përgjithshëm Ivan Geshev i quajti “foshnjë e parakohshme ligjore” ndryshimet në Ligjin për Pushtetin Gjyqësor me të cilët pushtetarët propozojnë mbylljen e gjykatës dhe prokurorisë së specializuar. Prokurori qortoi Ministren e..

16.03.22 18:27 |
Stevo Pendarovski

Presidenti maqedonas nuk dëshiron të flasë për historinë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tha para TV24 se Shkupi i propozoi Bullgarisë që bisedimet për kohën deri në vitin 1944 t'u lihej historianëve, “dhe ne t'i përkushtohemi të tashmes”. Sipas Pendarovskit, politikanët nuk..

03.02.21 13:43 |
Kryeministri Bojko Borisov (në mes), kryeministri slloven Janez Jansha (majtas), ministri i jashtëm Anzhe Logar (djathtas)

Kryeministri bullgar merr pjesë në Forumin Strategjik në Bled

Kryeministri Bojko Borisov ndodhet në Slloveni për të marrë pjesë në Forumin e 15-të Strategjik në qytetin Bled, njoftoi BTA. Udhëheqës shtetërorë, ministra, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare   do të diskutojnë “Sfidat dhe mundësitë para..

31.08.20 13:02 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера