Eмисия новини
от 01.00 часа

Infrastruktura lejon diversifikimin energjetik të Bullgarisë dhe Ballkanit

“Mund të jemi optimistë për dekadën e ardhshme nëse marrim parasysh mësimet e 10 viteve të fundit”, tha Kryeministri KirilL Petkov në diskutimin “Dekada e Humbur?” në kuadrin e Takimit Vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Davos. Sipas Petkov,..

25.05.22 18:36 |

Një e katërta e fëmijëve nuk mësojnë në mënyrë aktive

Gati 25 për qind e fëmijëve nuk janë të përfshirë në mënyrë aktive në procesin mësimor, tha Kryeministri i përkohshëm Stefan Janev në hapjen e një diskutimi në Këshillin e Ministrave kushtuar përmirësimit të mekanizmit për parandalimin, ndalimin..

02.09.21 12:31 |

Kufizimet në sektorin e turizmit vetëm në rast të kompensimeve të menjëhershme

Nëse vendosen kufizime në industrinë e turizmit për shkak të epidemisë së koronavirusit, ato duhet të lidhen me masat ekonomike që nga dita e parë, theksohet në një pozitë të Ministrisë së Turizmit. Me afrimin e valës së katërt Covid, rimëkëmbja..

20.08.21 10:17 |

Komisionerja e BE Stela Kiriakidou u bëri thirrje bullgarëve që të vaksinohen

Bullgaria do të marrë nga Komisioni Evropian një metodologji për vlerësimin e numrit të njerëzve në vend që kanë hasur tashmë virusin. Këtë e tha Ministri i Shëndetësisë Dr. Stojço Kacarov, në një brifing të përbashkët me Komisioneren Evropiane për..

17.06.21 16:52 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера