Eмисия новини
от 09.00 часа
Junder Bejtula

Peshëngritësi i dytë bullgar fitoi medalje të argjendtë në turneun në Iran

Junder Bejtula fitoi medaljen e dytë të argjendtë për Bullgarinë në turneun në qytetin iranian Resht. Në kategori deri më 81 kilogramë Bejtula realizoi gjashtë prova të suksesshme dhe u bë i dyti pas garës së fundit me 353 kilogramë (158 kilogramë..

03.02.20 19:38 |
Angell Rusev

Peshëngritësi bullgar Angell Rusev me medalje të argjend nga turneu për kualifikimet olimpike në Iran

Peshëngritësi bullgar Angell Rusev u radhit në vendin e dytë në turneun për kualifikimet olimpike të ngritjes së peshave në qytetin iranian Resht. Në kategorinë 61 kilogram bullgari hodhi 110 kilogram dhe shtyri 147 kilogram gjë që i siguroi atij medaljen e..

03.02.20 13:14 |
Hristo Hristov

Një peshëngritës bullgar u bë i dyti në turneun në Doha

Në turneun e madh kualifikues para-olimpik në peshëngritje në Doha, Bullgari Hristo Hristov fitoi medaljen e argjendtë për prezantim të përgjithshëm në garë. Peshëngritësit bullgar e përfundojnë vitin 2019 para-olimpik me përgjithësisht 46 medalje..

24.12.19 13:12 |
Hristo Hristov në Kampionatin e Peshëngitjes për të rinj

Bullgarët me 17 medalje nga Kampionati Evropian i Peshëngritjes për të rinj

Peshëngritësit bullgarë fituan gjithsej 17 medalje në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes për të rinj të moshës nga 20 deri në 23 vjeç, kampionat ky i cili mbaroi sot në Bukuresht të Rumanisë. Sensacioni në garë është Hristo Hristov, i cili fitoi..

27.10.19 14:23 |
Bozhidar Andreev me medaljen e artë dhe Briken Calja me të argjendtën në Gjeorgji

Bozhidar Andreev mori medaljen e parë për Bullgarinë në peshëngritje që nga 2014 e këtej

Në kampionatin në Batumi bullgari Bozhidar Andreev zuri vendin e parë në Evropë në disiplinën e re deri më 73 kilogramë. Peshëngritësi 22-vjeçar fitoi medaljen e artë, duke arritur rekord evropian tek 23-vjeçarët në shtytje   -153 kg. Ai vendosi..

10.04.19 10:45 |
Всички новини: днес | вчера