Eмисия новини
от 19.00 часа
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen në turneun në Akapullko

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov nuk do të vazhdojë më garën në turneun Abierto Mexicano Telcel në Akapullko të Meksikës në kategorinë ATR 500, pasi humbi nga Lorenzo Musetti me rezultat 4:6, 6:7 (2) në çerekfinalet, njoftoi sajti..

19.03.21 20:16 |
Eva Vukadinova

Italiania Sofi Matiu u bë kampione në ski-garat tek femrat në qytetin Bansko

Italiania 19 vjeçare Sofi Matiu u klasifikua në vendin e parë me rezultat të përgjithshëm 1:40.24 minuta, në sllallomin e Kampionatit Botëror në disiplinat ski alpine  për të rinj e të reja deri më 21 vjeç në Bansko. Ajo qe e pesta pas raundit të..

10.03.21 16:19 |
Cvetana Pironkova

Në Australi Cvetena Pironkova do të luajë kundër Serin Williams

Cvetana Pironkova u kualifikua në raundin e tretë WTA 500 të turneut të tenisit Yarra Valley Classic në Melbourne të Australisë. Tenistja N 1 e Bullgarisë mundi të nëntën në skemën Dona Vekic nga Kroacia me rezultat 1:6, 6:4, 6:2, njoftoi BGNES...

02.02.21 16:03 |

Skuadrat bullgare CSKA dhe Llokomotiv vazhdojnë garat në Ligën Evropa

Skuadrat bullgare CSKA nga Sofja u klasifikua për javën e dytë paraprake të turneut Liga Evropa pasi mundi ekipin “Sirens” nga Malta me 2:1 . Ekipi “Llokomotiv” nga Plovdivi gjithashtu u klasifikua për javën e dytë të eliminatoreve të..

28.08.20 15:31 |

GERB fiton në shumë prej qyteteve të mëdha, por në Sofje do të ketë balotazh

Në zgjedhjet lokale, që u zhvilluan dje, GERB fiton në qytetet Burgas, Veliko Tërnovo, Vraca, Gabrovo dhe Stara Zahora. Në Kërxhali fiton kryebashkiaku i deritanishëm Hasan Azis nga Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (DPS) - partia që gëzon përkrahjen e..

28.10.19 10:38 |
Всички новини: днес | вчера