Eмисия новини
от 07.00 часа

Grigor Dimitrov largohet nga turneu në Australi

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov, me Nr. 18 në skemën e Kampionatit të Hapur të Tenisit në Australi, humbi në ndeshjen kundër amerikanit Tommy Paul me 4:6, 6:7(6), 6:3, 7:6(3), 6:7(3). Kështu ai largohet nga turneu që në raundin e dytë. Pas kësaj..

22.01.20 12:24 |

Grigor Dimitrov vazhdon në raundin e dytë të Australian Open

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për raundin e dytë të Kampionatit të hapur të Australisë (Australian Open). Në ndeshjen e tij të parë në kampionatin e parë për këtë vit Grand Slam ai mposhti me rezultat 3:1 (4:6, 6:2, 6:0 dhe..

20.01.20 09:36 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mundi Çoriç në turneun Kooyong Classic

Tenisti më i mirë bullgar në këtë moment Grigor Dimitrov mundi kroatin Borna Çoriç (Borna Coric) me 6-3, 5-7, 10-8 në turneun demonstrativ Kooyong Classic në Australi. Turneu Kooyong Classic është i fundit për bullgarin përpara fillimit të..

14.01.20 10:40 |

Bullgaria fitoi kundër Britanisë së Madhe në kategorinë e çifteve në turneun e tenisit për skuadra ATP Cup në Sidnej

Bullgaria mundi Britaninë e Madhe në turneun e ri të tenisit për meshkuj ATP Cup në Sidnej, pasi në ndeshjet në kategorinë e çifteve Grigor Dimitrov dhe Aleksandër Llazarov shënuan një fitore prestigjioze kundër çiftit të fortë Jamie Murray dhe Joe..

03.01.20 18:29 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov është ndër tenistët me qëndrim më të gjatë në top 10 të dekadës

Bullgari i vetëm në elitën e tenisit Grigor Dimitrov është ndër 20 lojtarët me qëndrim më të gjatë në top 10 të ranglistës botërore të ATP gjatë dhjetëvjeçarit të kaluar, tregon statistika. Nga viti 2010 deri në 2020-ën Dimitrov ka qenë në top 10..

25.12.19 13:35 |
Grigor Dimitrov

Kapiten i Bullgarisë për turneun ATP Cup do të jetë tenisti Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov tha në një konferencë për shtypin, se në turneun ATP Cup që fillon më 3 janar 2020 në Australi, ai do të jetë kapiten i ekipit të Bullgarisë. Ai akoma nuk ka vendosur se kush të ftojë në ekip i cili duhet të..

08.11.19 12:31 |
Grigor Dimitrov pas suksesit të madh në Paris

Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Paris

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet e Masters 1000 – turneu i tenisit në Paris. Dimitrov fitoi me 6:2 dhe 7:5 kundër kilianit Kristian Garin. Ndeshja vazhdoi një orë e gjysmë në fushën qendrore të tenisit AccorHotels..

01.11.19 17:51 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov – për here të parë në çerekfinalet e turneut të Parisit

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për herë të parë në karrierën e tij për çerekfinalet e turneut “Masters”në kryeqytetin francez Paris me çmime për 5.21 miliona euro. Dimitrovi eliminoi në raundin e dytë austriakun Dominic Thiem,..

31.10.19 17:47 |

Simeon Terziev me ambicie për përparim në tenisin botëror

Shpresa jonë e re 17 vjeçare Simeon Terziev ka synuar drejt majave të tenisit botëror dhe po punon në mënyrë këmbëngulëse qe të mund t’i arrijë. Deri në këtë moment ai jep një kërkesë serioze për një karrierë të suksesshme - akoma gjatë pjesëmarrjes së..

29.10.19 13:40 |

Grigor Dimitrov përsëri është ndër 25 tenistët më të mirë në tenisin botëror

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u lëviz përpara me 53 vende në ranglistën botërore. Ai tashmë zë vendin e 25 me gjithsej 1432 pika. Përparimi i Dimitrovit i detyrohet arritjes së tij deri tek gjysmëfinalet e Kampionatit të Hapur të SHBA-së në..

09.09.19 14:35 |
Всички новини: днес | вчера