Днешният гост в „Кой кой е...” влиза в ефира на Радио София точно във фестивалната седмица на Българското национално радио по случай 78 годишнина, която отзвучава с много събития.
Той е свързан с радиото, наблюдава радиото и оценява радиото. Принадлежи на София, син е либерални родители, известен бохем е, но и мислител.
Представяме ви Георги Лозанов - председателя на Съвета за електронни медии.
Тъй рече Георги Лозанов пред Радио София:
Няма съмнение, че БНР е господар в своята медийна територия, но продължава да се развива.
Журналистите веднъж правят своето предаване, общуват с аудиторията си, но и са пазачи на своята медия, затова и трябва да са най-строгите критици на себе си...Регулацията е част от медийната свобода, сигурност и независимост., а не е проводник на натиск.
Медийните войни тръгват от печата, където няма регурация.
Най-ценното наследено качество е либералността ми, способността да приемам другия, различния. И това, че другият мисли по различен начин да не те дразни, а да ти създава самочувствие и удоволствие. Подобието е зловещо нещо.
В младежкия си етап от живота съм изглеждал причудлив на рационалните си родители, което са архитекти, но е хубаво, че не са ме „нормализирали”.
Много ми се философстваше като бях млад, всичко друго ми изглеждаше маловажно. Сега също философствам, но в твърде приложен план.
Градското пространство е вид социален текст.След падането на комунизма, София разкри много чар, който не сме подозирали.
Сега София е едно европейско място, в което с удоволствие се потапям.Понякога се ядосвам, че наричат Букурещ „малкия Париж”, а не наричат София „малката Виена”...
Важен е прочитът на една творба. Затова и архитектурата, и фотографията се нуждаят от професионална критика, която да бъде гид.
Медиите са в центъра на мисленето на човека в съвременния свят.
Чуйте още в интервюто.
В коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" продължава темата за изборите. Възможно ли е да бъдат касирани изборите – ЦИК изпраща в прокуратурата записите от броенето в седем избирателни секции . Да си русофил и патриот не е печеливша теза - заща това е така? За разделението в ДПС - няма добро ДПС нито това на Делян Пеевски, нито..
Първата карта с адаптиран маршрут за хора в инвалидни колички вече е факт. Тя ще бъде представена по време на събитието „София и за мен“ на 7 ноември. Повече по темата разказа Гергана Дойчинова от Фондация "Ела и ти“, които са организатори на инициативата. Идеята е, чрез тази карта и хората в инвалидни колички да могат самостоятелно..
600 ученици в 11-и и 12-и клас в София, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Велико Търново и Варна ще преминат през обучение по пътна безопасност. Целта на инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" е да формира отговорно отношение на младежите, като участници в движението и като бъдещи водачи на моторни превозни средства. "Аз ще бъда отговорен..
В ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ днес бе подписано споразумение за сътрудничество между университета и Българското национално радио. Обществените институции не могат да работят в изолация и трябва да си помагат по пътя напред, защото всички работим в полза на обществото. Това подчерта по време на подписването на..
София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха и в него да се включат представители на научно-изследователската общност, но и обикновените граждани, които могат да допринесат за общинските политики. За това се обяви столичният кмет Васил Терзиев по време на откриването на научната конференция “ Предизвикателства..
Първата успешна операция за тази година бе извършена от екипите на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на Александровска болница . Благодарение на успешната трансплантация 31-годишна жена от Плевенска област получи втори шанс за живот . Неи н донор стана 54-годишният ѝ баща , като и двамата са в отлично..
Марката „Български държавен стандарт“ (БДС) гарантира единствено и само производството на кисело мляко или бяло саламурено сирене на територията на България. Суровината обаче, дали под формата на фуража, с който се хранят животните или млякото, от което се произвежда готовия продукт, доста често е внос от чужбина. Това коментира Симеон..