Затова и над 20 000 американски двойки са решили да се венчаят именно на този ден. Дали заради студа, или пък заради коледните пости, при които са забранени бракосъчетанията от Църквата, но ние българите избягваме зимните сватби.
Истински бум на бракосъчетанията се наблюдаваше през 2007 г, когато много двойки по света, а и в България - пожелаха да се врекат във вярност именно на 7 юни, тъй като трите последователни числа - се възприемаха като много добра поличба за съвместния им живот. Модата продължи до преди две години - 12.12.12г.
За разлика от американските двойки, които са избрали днешната дата за сключване на брак - в София не са много желаещите да сключат брак, разказа Маргарита Цветкова, ръководител на бюрото за записване на сватбени тържества на територията на столицата. Тя допълни, че и през следващият уикенд церемониите за сключване на брак в шестте ритуални зали на територията на София също не са много.
Маргарита Цветкова все пак признава, че много двойки изразяват категоричното си желание да се венчаят в точно определен ден и час, тъй като нумеролози са им посочили именно тях като най-подходящи за бъдещото им съжителство.
А за всички, които искат да направят сватбеният си ден още по-специален и незабравим, е добре да знаят, че през следващата година има намерение да бъде отворен за сватби царският парк "Врана". До края на годината зам.-кметът по финанси Дончо Барбалов ще внесе в Столичния общински съвет промени в наредбата за общинските такси, като цената на церемонията по подписването ще зависи от броя на гостите. Например такава с до 100 гости ще струва 820 лв. За ритуалите, на които ще присъстват между 100 и 200 гости, ще се плащат 1640 лв. С промените в наредбата Столичната община въвежда и още една такса за услуга в парка - за професионална фотосесия, която ще струва по 120 лв., като снимки могат да се правят и извън работно време, но продължаващи не повече 4 часа и с до 20 лица.
Чуйте още в репортажа на Златина Йовкова.
Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на подкаста..