В Нанджин, Китай, тази година се проведоха вторите Летни олимпийски игри за младежи. От далечния изток в страната ни се върнаха трима олимпийски шампиони. Това са Божидар Андреев, във вдигането на тежести, Лидия Ненчева - спортна стрелба, 10 метра въздушен пистолет и боксьорът Благой Найденов.
Общо медалистите ни от Нанджин са 7. Това е една доста успешна година за младите спортисти на България, но какво трябва да се направи, за да продължат да се развиват всички млади български спортисти и да продължават да се изграждат шампиони у нас? Трябва да инвестираме в тях, но не в смисъл да ги награждаваме след всяко едно тяхно постижение, а да ги мотивираме така, че да спортуват в България, смята Калин Каменов – заместник-министър на спорта в ресор „Младеж“. Затова обаче е нужна база и трябва да се инвестира в спортната инфраструктура, както и да се работи повече с децата, в младите хора, добави той. Калин Каменов обясни, че когато се планират бюджетите, те трябва да се планират разумно. Това ще рече, да се изграждат спортни съоръжения на местата, където са необходими, а не на такива, където дори няма деца и младежи. Трябва да се подпомага спорта при всички възрасти-детски, ученически и студентски.
Националната спортна академия „Васил Левски“ е мястото, на което се подготвят и учат някои от най-добрите български млади спортисти. Причините: добра материална база и подготвени специалисти. Едно от най-добрите представяния за годината при младите спортисти беше именно на представител на спортната академия. Станимира Петрова стана Световна шампионка по бокс. Остава само да се надяваме, че след тези свои успехи младите ни спортисти като Станимира Петрова и Благой Найденов ще продължат да се трудят, ще бъдат подпомогнати и ще успеят да се реализират на още по-високо ниво.
Чуйте репортажа на Ивайло Николов.
Седмицата на "Форум" продължава с мненията на актуалните коментатори по следните теми: Правителство и опозиция – твърди различия и плаващи мнозинств а. Сформирането на редовния кабинет се прие от хората с въздишка и резерви и закономерно не се ползва с традиционния гратисен толеранс. На фона на протести в страни на Балканите, у нас – плахи и..
С дискусия за ползата от доброволчеството, регулиране на дейността, чрез приемането на Закон за насърчаване на доброволчеството, и споделяне на личен пример, бе даден старт на инициативата "Предай доброто!". Предстои да бъдат проведени и обучения сред млади хора в цялата страна, за да придобият нужните знания и умения, с които да бъдат в полза на..
Представители на бизнеса изложиха доводите си в Кюстендил срещу повишаване на косвения ДДС на заведенията за обществено хранене и развлечение. Според тях е време политиците да чуят гласа на местния бизнес. От бранша настояват за запазване на диференцираната ставка на ДДС. Според тях това е изключително важно за потребителите, за..
Разговор за театър, музика и верни отговори с актрисата Луиза Григорова-Макариев , която е в главната роля на спектакъла “И верният отговор е…“ на режисьора Мартин Каров. Една изневяра, трима пламенни перничани, любим отбор и една мечта, събрани на едно място, с обещание за много смях и неочакван край . В главните герои Деси, Оги и Славка се..
В цялата страна започнаха извънредни проверки за нерегламентирани медицински услуги в сферата на естетичната медицина, след зачестилите случаи на пострадали жени след поставяне на ботокс. Прокуратурата също се самосезира след медийните публикации за жени, потърсили медицинска помощ след козметична процедура, при която им е бил поставен..
Пътеводител. Така издателите наричат сборника с 366 медитации, обединени под заглавието "Черната книга – медитации за всеки ден" . Всъщност книгата, поне корицата на български, не е черна. Авторът ѝ Свами Тиртха е индолог, роден с името Geza Racs през 1959 г. в Будапеща. В продължение на 15 години изнася лекции по санскрит и..
Подробности можете да чуете в звуковия файл.