Решихме да съживим тази интересна тема, която освен нас, е вълнувала големите имена на научната фантастика, както в литературата, така и в киното.
Могат да бъдат споменати малка част от тях като сър Артър Кларк, Айзък Азимов, Олдъс Хъксли, Джордж Оруел и кино гигантите Фриц Ланг, Стенли Кубрик, Стивън Спилбърг и Ридли Скот.
Някои ситуации от книгите и филмите се превръщат в реалност, всъщност вече са реалност, особено много в Япония. Все повече японци, работещи по 14 часа на ден, споделят, че им пасва добре на живота виртуална приятелка или приятел, с който връзката не изисква особено губене на време.
Веднага изниква една прясна кино лента "Тя" на Спайк Джоунз, където героят на Хоакин Феникс се влюбва е операционната система Саманта и дори й казва: "Никога не съм обичал някого по начина, по който обичам теб!".
Достатъчна ли е илюзията, за да заобичаш някого и трябва ли и как можем да владеем емоциите си, когато срещу нас някой отговаря също с емоции, но добре програмирани. Хората винаги са използвали игрите, историите и сюжетите, за да създадат симулация на важен житейски опит. Но все пак - един виртуален партньор може ли да бъде здравословна и обогатяваща част от живота ни? И можем ли да владеем със съзнанието си фината нишка между измислица и реалност?
Оказва се, че големите въпроси на срещата с любовта, могат да се превърнат в съвсем контролирани и разумно организирани виртуални връзки, които да превземат безразсъдното пилеене на време в срещи с идеалната илюзия. Едновременно, това е идеалът, към който се стремят повечето хора, да намерят перфектен партньор, в същото време този идеал се ражда не от нечия утроба, а от върховните постижения на науката в имитирането на поведението на човешкото същество. И то не само имитирането, а заличаване на човешките слабости и търсенето на Съвършения интелект.
Ще бъде ли заменен човешкия разум скоро – чуйте какви мнения събраха Юлия и Кони.
Хип-хоп изпълнителят Криско съобщи за днешната си среща със зам.-кмета на Столичната община Надежда Бачева във връзка с намерението му да бъде изграден детски център за деца със Синдром на Даун. Наскоро стана известно, че второто дете на музиканта е със синдрома. По думите на Криско, в Столичната община се е срещнал с хора, "изключително..
Във втората половина на декември и през януари има много празници, в някои от които хората задължително приготвят традиционни ястия. Работата край печката и барбекюто, веселието край елхата със свещи и бенгалски огън или пиротехнически изделия създават ситуации и условия, в които е твърде възможно да се случат изгаряния по човешката кожа...
Най-сериозните проблеми в българското образование не са свързани с "джендър идеологията" , а с лошата дисциплина, агресията, липсата на интерес у учениците, разпространението на наркотици и вредни вещества в близост до училищата и други. Това показва национално представително проучване на агенция "Алфа Рисърч" сред 1000 пълнолетни..
Светият синод единодушно заявява отрицателно становище относно преименуването на площада пред патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски". Решението е взето на заседанието на Св. Синод на 10 декември 2024 г. в пълен състав. "Площадът пред катедралата е неразделна част от историята на Родината ни и е неразривна част от всички събития, свързани с..
Надеждата да се реализира правителство днес е по-голяма от песимизма да не се случи. Срещите на ГЕРБ за осигуряване на мнозинство, което би подкрепило редовен кабинет продължават, но в тях отсъства Бойко Борисов и това би му позволило да анулира или ревизира преговорите . Това коментира пред БНР-Радио София политическият анализатор..
Водач на лек автомобил е загинал при пожар в автомобила си. Инцидентът е станал пет минути след полунощ на пътя Радомир – Перник. Лек автомобил се ударил в бетонна стена, след което избухнал в пламъци. Колата е изгоряла напълно. Все още не e установена самоличността на водача. Обгорелият труп е закаран в Съдебна медицина – Перник за аутопсия. Извършен..
Несправедливо ли е финансирането на читалищата в БългарияНа 9 декември излязоха резултатите от една програма на Министерство на културата, свързана с читалищата. От 1355 допуснати читалища, 1274 са оценени точно с по 28 точки от максимум 30. Останалите 81 са оценени с по 29 или 30 точки и са финансирани. Учудваща е прецизната точност на оценка на..