Танцът на пилон е вид пърформанс, който може да има театрален и варитетен характер. Често бива свързван с 20-те години, бурлеската и нощните клубове, а корените си носи от цирковото изкуство.
Танцът на пилон комбинира сложни акробатични движения, центрирани около вертикалния пилон. Ако потърсим как исторически се развива този танц, можем да видим ХI в. и един индийски обичай, в който мъже танцуват и извършват движения около дървен кол, демонстрирайки ловкост и сила.
Състезавайки се един с друг, те прилагали някои похвати и от йогата. Оригинално от Индия, китайският пилон пък започва да придобива популярност в циркови групи и състави с бурлеска насоченост. Китайските представления са акробатика, която съчетава и танц, съвсем в смисъла на цирковите изпълнения, а често тези пърформанси са имали и съзтезателна насоченост.
След 2000-та година пилонът започва да става част от все повече фитнес клубове и гимнастически салони, в които хората се записват на такива курсове като за упражнения и физическа натовареност.
Много от специалистите по танц на пилон или poledanceсе опитват да разграничат този вид акробатика от асоциациите с еротика и стриптийз. Според някои от тях двете нямат нищо общо и идеите и крайната цел на двата вида представяне е съвсем различна.
Могат ли обаче фантазиите за червено-черни корсети, дантели и жартиери да бъдат заменени така лесно от обикновен гимнастически салон и спортно облекло?
Чуйте анкетата, която направихме из ледените улици на София, за да видите какво е мнението за пилона като цяло на софийските субекти.
Освен това ще ви срещнем и с Антония Новачкова, която е акробатичен артист на пилон, участва в представления, но и организира специални курсове по танц и упражнения на пилон. С нея си говорим за раните, синините, опасностите, но и вдъхновението и страстта на тялото към това занимание. От нея ще чуете и защо много жени се записват на такъв спорт, какво искат да постигнат и как преодоляват границите и трудностите.
Хип-хоп изпълнителят Криско съобщи за днешната си среща със зам.-кмета на Столичната община Надежда Бачева във връзка с намерението му да бъде изграден детски център за деца със Синдром на Даун. Наскоро стана известно, че второто дете на музиканта е със синдрома. По думите на Криско, в Столичната община се е срещнал с хора, "изключително..
Във втората половина на декември и през януари има много празници, в някои от които хората задължително приготвят традиционни ястия. Работата край печката и барбекюто, веселието край елхата със свещи и бенгалски огън или пиротехнически изделия създават ситуации и условия, в които е твърде възможно да се случат изгаряния по човешката кожа...
Най-сериозните проблеми в българското образование не са свързани с "джендър идеологията" , а с лошата дисциплина, агресията, липсата на интерес у учениците, разпространението на наркотици и вредни вещества в близост до училищата и други. Това показва национално представително проучване на агенция "Алфа Рисърч" сред 1000 пълнолетни..
Светият синод единодушно заявява отрицателно становище относно преименуването на площада пред патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски". Решението е взето на заседанието на Св. Синод на 10 декември 2024 г. в пълен състав. "Площадът пред катедралата е неразделна част от историята на Родината ни и е неразривна част от всички събития, свързани с..
Надеждата да се реализира правителство днес е по-голяма от песимизма да не се случи. Срещите на ГЕРБ за осигуряване на мнозинство, което би подкрепило редовен кабинет продължават, но в тях отсъства Бойко Борисов и това би му позволило да анулира или ревизира преговорите . Това коментира пред БНР-Радио София политическият анализатор..
Водач на лек автомобил е загинал при пожар в автомобила си. Инцидентът е станал пет минути след полунощ на пътя Радомир – Перник. Лек автомобил се ударил в бетонна стена, след което избухнал в пламъци. Колата е изгоряла напълно. Все още не e установена самоличността на водача. Обгорелият труп е закаран в Съдебна медицина – Перник за аутопсия. Извършен..
Несправедливо ли е финансирането на читалищата в БългарияНа 9 декември излязоха резултатите от една програма на Министерство на културата, свързана с читалищата. От 1355 допуснати читалища, 1274 са оценени точно с по 28 точки от максимум 30. Останалите 81 са оценени с по 29 или 30 точки и са финансирани. Учудваща е прецизната точност на оценка на..