Много e важно да премислите интериорния дизайн на мястото, където живеете, защото ще създадете атмосферата, в която искате да прекарате по-голямата част от времето си. В този случай трябва да вземете предвид вашите стени, пространството, с което разполагате, светлината, която навлиза във вашия апартамент, тъй като можете да направите много грешки при избора си, но може да получите и нещо наистина добро за вашето място. Трябва да приемете ограниченията на вашият дом, да го пречупите и да намерите начини да го направите уютен за себе си. За да постигнете това в малките пространства, предлагам да използвате огледала, защото те визуално ще увеличат пространство. Използвайте и светли цветове. Наистина има много различни решения, които могат да бъдат приложени, за да направят едно място, да изглежда по-голямо. Например можете да се възползвате от текстурата на материалите. Когато поставяте дървен под, го редете перпендикулярно на прозореца, защото когато светлината проникне линиите се следват и уголемяват пода. Също така е важно да подберете правилно мебелите. Избирайте точните шкафове, рафтове, защото ако са много обемни ще запречват пространството ви. Знайте, че мебелите в една стая може да не са правилния избор за друга, защото така дори да разполагате с голяма стая може да я направите тясна и неуютна.
Денис Ли обяснява и кой е най модерният цвят в момента:
Миналата година беше светло зелен, наречен „Пантон“. Тази година забелязвам, че има интерес към лилавото или цвят лавандула, които са много меки. Лично аз не съм голям фен на лилавия спектър, защото е много сложен цвят, за работа. Ако направите нещо нередно, боядисвате стените си в светло лилаво и може стаята да придобие усещане сякаш сте в болница. Ако пък е прекалено ярко, тогава има мръснишки вид, така че трябва да бъдем много внимателни. В България хората предпочитат светли цветове в апартаментите. С използването на тъмни цветове може да се създадат интересни пространства. С правилното съчетаване на цветове, текстура и светлина вашият дом ще се превърне в преживяване. Трябва да усещате пространствата, а не просто да стоите в тях без емоция.
Архитектът не изключва комбинирането на стари и нови мебели:
Винаги съм се впечатлявал от това да преоткриеш нещо старо. Взимате нещо старо, антично, което е на боклука - почиствате го, поправяте го и го пресъздавате в нова форма, давате му нова функция. Можете да комбинирате антики с модерни мебели. В индустриалния дизайн сред суровите бетон, метал и дърво, акцента може да е един ренесансова или барокова мебел, който да е в ярки цветове. Комбинирате нещо създадено преди 60 години с ново покритие. Ако искате един стар скрин може да бъде изрисуван с графити и това ще му вдъхне нов живот.
Христо Христозов за някои акценти в Master of Art: "Фестивалът вече десета година показва филми, които не са масови. Но има общност от хора, ценители на това, което показваме. Тя не е малка, но филмите, които показваме, почти не се разпространяват. През фестивала оглеждаме живота си. Гледайки филмите, през разказа за твореца, се учим да живеем..
Ангелина Владикова и Силвия Трифонова от сдружение Bridges ни запознават с Концерта на толерантността под егидата на Австрийското посолство, което от миналата година е партньор на събитието: "Сдружението е създадено преди 16 години - то е платформа за диалог между различните религии и култури. Всяка първа седмица на февруари, от 2011 е седмица за..
Мая Цанева за рубриката "С деца на открито" на БНР и Сдружение "Безопасни детски площадки" ни запознава с ръководството , което СО са разпространили за да се превърнат училищните дворове в зелено споделено пространство: "Приветстваме тази нова програма, стартираща с обновяването на два училищни двора. Нямаме информация за архитектите, урбанистите,..
Лаврен Петров за изложбата на Здравко Александров : "От години сме приели мисията да представяме неговото творчество. Твърде малко бе времето за първата национална изложба миналата година и сега представяме 24 негови произведения в новия ни салон. Половината от тях не бяха показвани на националната изложба. Здравко Александров е оценен рано. Той е..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...