Много хора смятат, че продукцията, предлагана на фермерските пазари, всъщност не е био, а просто удобно се използва идеята за чиста продукти, за да се предлагат такива, които са резултат от масово земеделие и съответно са третиране с препарати. От националната мрежа „Хранкооп“, които първи започнаха да организират такива събития в столицата, уверяват, че всеки производител е щателно проверяван преди да бъде допуснат до тържището, като проверки се правят и след като той вече се е утвърдил.
И все пак философията на този род пазари е клиентът да се срещне с фермера лично, да научи как и при какви условия е отгледана продукцията. Оказва се, че при други подобни пазари, някои от фермерите се изкушават да изложат продукция, която не е биологична и така да навредят още повече на колегите си, казва Ралица Касимова от екипа на „Хранкооп“. Все пак, според нея, щом интересът към организирането на тържищата на нови места се увеличава, значи и потребителите вярват в чистото производство.
Последното за лятото издание на фермерския пазар на ул.„Оборище“ в столицата, предстои на 25 август, неделя. Актуална информация за изложителите и програмата със занимания, може да се намери във фейсбук страницата на събитието, както и във страницата на „Хранкооп“. През септември и октомври също се очакват фермерски пазари, но разбира се, посветени на есента.
Какви са предизвикателствата пред организирането на фермерски пазари и недоверието към продуктите - чуйте в звуковия файл.
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", заедно с водещия Константин Лавсов, обсъждаха някои злободневни теми и припомниха близкото минало: коментар за президента Румен Радев и политиката, която води вече 9 години; до каква степен сме се развили като гражданско общество; за корупцията и за предприемачеството в България; войната в..
Искане за оставка на директора на дирекция „Управление и анализ на трафика“ в Столичната община поискаха от групата на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (Спаси София) в Столичния общински съвет. Димитър Петров, който заема длъжността 12 г., трябва да бъде отстранен, заради сключени неизгодни договори за пътни маркировки, светофари и..
През миналата година беше подготвяна промяна в наредбата за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти. В момента, за да израсте в кариерата учител или възпитател, трябва да отговаря на няколко изисквания като стаж, професионална квалификационна степен и др., но и да е преминал атестиране в..
От тази година се налага редуциране с три пъти на ползвателите по Програма за патронажна грижа в община Костинброд . Намалението се случва, заради свития бюджет по програмата „Грижа в дома“, която се финансира чрез Министерството на труда и социалната политика. Така Костинброд е поредната българска община, която променя рамката, в която съществува..
Защо се случват лавини? Къде и кога най-често падат? Какво можем да правим, за да ограничим риска от лавинни инциденти? Какви базови спасителни техники за откриване на пострадал при инцидент трябва да усвоим, за да сме по-спокойни при разходка по снежните планински склонове?. Тези и други въпроси е добре не само да си зададем, но и да..
Новата постановка "Билет до Америка" на режисьора Ивайло Христов по идея на Мартин Макариев и Луиза Григорова-Макариев и текст на Биляна Тодорова ще се играе отново на 30 януари, след което тръгва към зрителите от страната. Турнето им започва през февруари и се планира да завърши в Берлин. В главните роли на стендъп комика Емил Гатев и на..
Достатъчно ли са детските специалисти, които да предоставят качествени услуги за най-малките пациенти у нас? Решен ли е проблемът и в съседен Перник, където поради отпуск на трима от педиатрите в МБАЛ „Рахила Ангелова“ не беше осигурена 24-часова лекарска грижа за децата. “За съжаление, този разговор остава един и същ в годините. Имаше светлина в..