От една страна кожата придобива много повече положителни свойства, в сравнение с всеки друг период в живота. Кожата става сияйна, косата здрава, ноктите също. От друга страна обаче, това се наблюдава при стандартните бременности. Не рядко бременността може да се окаже проблемна по отношение на състоянието на кожата. Много често се характеризира с голяма сухота, разширени капиляри по краката, което води и до разширени вени, появяват се и тъмни петна, обяснява дерматологът д-р Росица Денчева.
Сухата кожа е особено проблемна през зимните месеци, което може да доведе до сърбеж. Сърбежът по време на бременност, оказва се, може да бъде и предшественик на някое от специфичните заболявания на бременността. Сред тях са уртикарията и някои видове херпесни състояния, характерни само през този период.
Те трябва да бъдат консултирани и разпознати, за да не създават дискомфорт. 90% от тях изчезват с появата на бебето, но има други, физиологични промени на кожата, сред които са тъмните петна, разширените вени и промяната на окосмяването, които зависят от хормоналните промени, и остават в първите няколко месеца след раждането и по време на периода на кърменето.
Всяка бременност е строго индивидуална, но все пак е важно да се изберат правилните профилактични продукти за грижа за кожата, които да подобряват еластичността и здравината ѝ, както и да са предназначени за превенция на стрии.
Д-р Денчева препоръчва бременните да не се излагат твърде много на слънце и да употребяват слънцезащитен крем.
Тя обясни още, че по-голяма част от продуктите, които се използват за справяне с белезите на възрастта, не би трябвало да бъдат употребявани по време на бременност. Кремовете против бръчки, например, биха могли да имат неблагоприятен ефект по време на бременност.
Най-добре е по време на бременност, съветва дерматологът, да се използват кремове с хидратиращи функции, които да запазят влажността и омазняването на кожата, както и слънцезащитен продукт.
Още за грижата за кожата по време на бременност- чуйте в звуковия файл.Тази седмица в студиото на "Форум" водещият Лъчезар Христов разговаря с икономиста Георги Вулджев и журналиста Едуард Папазян. Темите в предаването днес са: Провал на шестия опит за избор на председател на Народното събрание - Усещам, че ДБ ще "гласува с отвращение" при следващото гласуване за председател на НС, коментира Едуард..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Чувството за принадлежност към дадена компания, новите взаимоотношения между работодател и служители, както и най-ценните фактори, с които работодателите задържат своите служители в компаниите си, са само част от темите на еднодневен форум в София. Темата за ангажираността винаги е номер едно в различни конференции. Този път решихме да се фокусираме..
За 12-а поредна година кампанията „Килограм доброта“ на Българска хранителна банка ще подкрепи хора в нужда от цялата страна. Инициативата ще се проведе тази събота и неделя в София. Събраните дълготрайни хранителни продукти ще бъдат използвани за подпомагане на над 60 000 възрастни хора и деца. “В предстоящия уикенд разчитаме на добро време навън,..
Конференция на тема "Виненият образ на България идентичност и послания" и следващо я винено изложение "DiVino" ще се проведат в един ден. Повече за тях пред БНР-Радио София разказа Емил Коралов от Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП), организатор на конференцията. "Това е форум за българското вино, в който участват..
Документалният филм "Алцек и българите в средновековна Италия" с режисьор Росица Лазарова-Сбаралия ще бъде показан в Общинския културен дом "Красно село" на 28 ноември с вход свободен. Преди това доц. д-р Тодор Чобанов ще изнесе лекция "Прабългарите в Централна и Западна Европа V-VII век по данни на археологията и палеогенетиката" ...
Диабет тип 2 е основен и независим рисков фактор за сърдечно-съдови и бъбречни заболявания. Според Международната диабетна федерация, половината от възрастните с диабет (240 млн. души в света) не знаят за заболяването си. Годишно диабетът причинява смъртта на около 6.7 млн. души, а над 537 млн. души живеят с тази диагноза. До 2045 г. се очаква 9%..