Продължава седмицата, посветена на жените и мъжете в бизнеса. Днес за разговор сме поканили експертите Любомир Аламанов, доц. д-р Александър Христов и Даниел Киряков от Центъра за анализи и кризисни комуникации.
Жените в бизнеса са страшна сила – коментира Александър Христов. – Ролята им ще се става още по-важна. Над 80% от експертите в PR-бранша са жени. В същото време са видими сфери, в които все още има „стъклен таван“ в това отношение и промените тепърва ще се забелязват, колкото и бавни да са те.
В България дори IT-секторът е доказателство, че жените се справят добре и в области, които се смятат за „по-мъжки“, посочи Любомир Аламанов.
А според Даниел Киряков в историята има достатъчно много доказателства, че устойчивостта и вдъхновението в определени политики и дейности идва от жените. И не е правилно да се говори за квотно участие на дамите, а за експертно, като специалисти, като мениджъри.
В комуникационните професии, при работа с хора, когато по-често се налага проява на емпатия или интуиция, като че предимството е на „слабия пол“, признава мъжкото експертно трио. Жените по естествен път намират своето място и във висшия мениджърски елит, включително и във финансовите институции. Днес картината в управлението на банките е коренно различна от преди 20 години например.
Квотите са по-скоро инструмент за (временно) въвеждане на справедливост или равноправие.
Към предимствата на мъжете можем да причислим т.нар. здравословната амбиция, прямотата и ефективността.
За всеки обаче, независимо от пола и възрастта, е добре да запази и проявява детското любопитство, интереса към новото и към допълнителни знания и развитие.
Стереотипите видимо се променят и това може да се забележи по мисленето и поведението на младите хора – в училище и в университета.
Войнстващият феминизъм не чува другото мнение, а това понякога не помага (а напротив) за по-лесно или правилно заемане на позициите, които жените заслужават, смята доц. Христов. Равенството на двата пола в бизнеса няма нужда от врагове, каквито едно фанатично движение създава.
Постиженията в сферата на роботиката и автоматизацията през миналата година у нас не са никак малко. В началото на 2024 г. член на ПАРА - Професионалната асоциация по роботика, автоматизация и иновации, създаде Център за мониторинг и техническа поддръжка на автоматизираните и роботизирани складове на компанията и помага на технологичните операции в..
София Христова е танцьор и артист вече повече от 17 години. Преминавайки през многобройни танцови стилове, сценични изяви, работилници и курсове, тя има натрупана богата движенческа култура и опит в изкарване на скрития потенциал на повърхността. Открива пол денс, и по-специфично екзотик пол денс, в недалечната 2019 година, чрез случайно..
36-годишен мъж е задържан в София за въоръжен грабеж извършен на трети януари тази година. БНР научи, че арестуваният е влязъл в магазин за алкохол и цигари и е заплашил продавачката с пистолет. Отнел е близо 700 лева от оборота. Тази сутрин при операция на полицията извършителя е арестуван.
Театър “Алма Алтер” става на 25 години - четвърт век театрално дишане, търсене и създаване на светове, в които сцената е дом, а мигът - вечност. “Алма Алтер” е студентски професионален театър в Софийския университет. Основан е през 1968 г., но по идеологически съображения, е закрит. След близо 30-годишно прекъсване, по инициатива на ректора на..
Първата тема в съвместната рубрика "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и "Соларна академия - България", е посветена на климатичните изменения. Трайните и повсеместни необичайни годишни температури, обемът на валежите, засушаванията, са т.нар. климатични изменения, които и в нашия регион се засилват все повече, казва д-р..
От днес на Терминал 2 на летище "София“ влизат в сила нови правила и тарифи за престой на автомобилите. Всеки, който иска да достигне до Терминал 2 с автомобил, от 9 януари ще преминава през бариерни системи, които регистрират номерата на автомобилите. Целта е да се предотврати неправилното паркиране и задръстванията. Пред Радио София..
От фондация "За Надежда“ настояват за достъп до безплатна обществена баня, тоалетна и пералня за хората в нужда в столицата. Пред Радио София Росица Кратункова от фондацията обясни, че искането им е Столичната община да осигури средства за изграждането на ресурсен социален център. Освен достъп до хигиена, те настояват хората, които са изключени,..