Образователни видео епизоди, които помагат на децата да развият своята социално-емоционална интелигентност, представя актрисата Юлия Коларова. Епизодите са написани по Детските приказки за емоциите и чувствата на funtazia.bg.
Главен герой в клипчетата е Професор Умо - всестранно развит, смешен учен-елф по щурология и други науки, който обикаля из целия свят и събира истории и загадки. Проф. Умо развежда децата из четирите кралства на емоциите и отправя към тях различни предизвикателства.
Куклата Професор е изработена от испанския майстор Los Titeres del Cerro.
Пилотният епизод е вече в мрежата. Гневът е щрихиран в първата серия и е изобразен като вулкан.
“Той избухва, както често избухваме и ние, ставаме червени и се появява нашият приятел яростта” - казва Юлия Коларова. “Кукленият театър е един от най-старите начини да подхранваме въображението, да вдъхновяваме, да учим.”
Познавайки емоциите си, можем да бъдем по-успешни, по-лесно да разрешаваме конфликтите си. Това се отнася и за децата, те са по-емпатични, по-добри ученици, убедена е актрисата.
Проектът е подкрепен от програмата “Солидарност в културата” на Столичната община.
Създател на FUNтазия е Полина Коцева. Тя казва, че социално-емоционалната интелигентност е способността да бъдеш разумен с чувствата си.
В сайта на организацията eqbulgaria.com има над 200 безплатни материали, които могат да бъдат употребявани в учебна и в семейна среда, като за тях има подробни инструкции.
“Крайният продукт на емоционалната интелигентност е управлението на отношенията по между ни”, казва Полина Коцева и допълва, че е важно тази тематика да достигне до повече деца и до техните родители. Отделно е необходимо и учителите да разберат какво могат да пoдкрепят в учебна среда.
“Навсякъде, където изпитваме емоция, се развиваме социално-емоционално. Въпросът е как регулираме тази емоция.”
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", заедно с водещия Константин Лавсов, обсъждаха някои злободневни теми и припомниха близкото минало: коментар за президента Румен Радев и политиката, която води вече 9 години; до каква степен сме се развили като гражданско общество; за корупцията и за предприемачеството в България; войната в..
Искане за оставка на директора на дирекция „Управление и анализ на трафика“ в Столичната община поискаха от групата на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (Спаси София) в Столичния общински съвет. Димитър Петров, който заема длъжността 12 г., трябва да бъде отстранен, заради сключени неизгодни договори за пътни маркировки, светофари и..
През миналата година беше подготвяна промяна в наредбата за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти. В момента, за да израсте в кариерата учител или възпитател, трябва да отговаря на няколко изисквания като стаж, професионална квалификационна степен и др., но и да е преминал атестиране в..
От тази година се налага редуциране с три пъти на ползвателите по Програма за патронажна грижа в община Костинброд . Намалението се случва, заради свития бюджет по програмата „Грижа в дома“, която се финансира чрез Министерството на труда и социалната политика. Така Костинброд е поредната българска община, която променя рамката, в която съществува..
Защо се случват лавини? Къде и кога най-често падат? Какво можем да правим, за да ограничим риска от лавинни инциденти? Какви базови спасителни техники за откриване на пострадал при инцидент трябва да усвоим, за да сме по-спокойни при разходка по снежните планински склонове?. Тези и други въпроси е добре не само да си зададем, но и да..
Новата постановка "Билет до Америка" на режисьора Ивайло Христов по идея на Мартин Макариев и Луиза Григорова-Макариев и текст на Биляна Тодорова ще се играе отново на 30 януари, след което тръгва към зрителите от страната. Турнето им започва през февруари и се планира да завърши в Берлин. В главните роли на стендъп комика Емил Гатев и на..
Достатъчно ли са детските специалисти, които да предоставят качествени услуги за най-малките пациенти у нас? Решен ли е проблемът и в съседен Перник, където поради отпуск на трима от педиатрите в МБАЛ „Рахила Ангелова“ не беше осигурена 24-часова лекарска грижа за децата. “За съжаление, този разговор остава един и същ в годините. Имаше светлина в..