Какво се случва под небето на София? Какво е да живееш в този град на милиони съдби?
Всеки от столичаните има свой отговор, но има един фотограф, който е отдал времето си и дейността си на София и всеки ден снима етюди, които впечатляват, вълнуват, доставят наслада, предизвикват емпатия, възмущение, или дискусия.
Хиляди хора са попадали на снимки от „Етюд-и-те на София“, но време да стане известно, че ги прави Иван Шишиев.
Седмицата, в която София чества своя празник Етюд-и-те на София и Регионалния исторически музей - София представят изложбата "Под небето на София".
Откриването е на 15 септември в 14:00 часа.
Фейсбук страницата има над 200 000 последователи. За пет години Иван Шишиев е направил повече от 12 000 снимки, разказа пред Радио София фотографът.
„Затова и беше изключително трудно да избера 200, които да влязат в сборника.“
А книгата вече е факт и дори по време на Алеята на книгата в София авторът раздава автографи.
Когато е започнал да снима, не е очаквал такъв ефект. Искал е просто хората да видят не сива столица, а разнообразен и цветен град.
„София има проблемите на всеки по-голям град, ще бъде още по-добра и красива, ако всички си я харесат“, убеден е Шишиев.
Посетете изложбата. Тя ще бъде в Музея на София около 3 месеца, а след това тръгва по Европа.
А Иван Шишиев вече замисля следващо издание с други софийски етюди.
Чуйте неговото гостуване и разговор в радиостудиото.
Коментатори във "Форум" тази седмица са социологът Елена Дариева и историкът Светослав Живков. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха, бяха: - САЩ и Русия на една маса в Саудитска Арабия - подобряване на двустранните отношения и договаряне на край на войната в Украйна - Доналд Тръмп и обкръжението му - Има ли бойкот..
Жители на "Кремиковци“ излязоха на протест заради задръствания на жп прелеза на входа на района. Недоволството на местните е свързано с контрола на бариерата, която често образува "тапа" в рамките на 20 до 40 минути. Христо Недялков е на 47 години. Живее в столичния район "Кремиковци". Казва, че последните 15 години е все по-трудно преминаването през..
С частична политическа подкрепа, изразена от парламентарно представени партии и ангажимент да продължат усилията в осигуряване на достъпна и качествена храна, премина дискусия по темата, която се проведе по-рано днес. Макар сериозен фокус да бе поставен върху ценообразуването на продуктите, участници в събитието коментираха и нужда от..
София възстановява своя 43% дял в националната икономика, сочат последните данни за брутния вътрешен продукт на областно ниво. От тях става ясно, че е налице нормализиране след различните аномалии в енергетиката, селското стопанство и туризма през предходните години. Регионалните неравенства обаче остават големи. Най-голямата регионална икономика..
Националната галерия отново отваря вратите на лабораторията по консервация и реставрация за ценителите на изкуството. Те ще имат възможността да надникнат "зад кулисите" на музея, да видят как се подготвят за експониране произведения на изкуството. Реставратор ще ги запознае с принципите и етиката на съвременната реставрация, както и с..
Успешно приключи проектът "Градска памет: Традиция и Графити", реализиран по Програма "Активни читалища" на Столичната община. Това е поредната инициатива, в която си партнират 2 софийски читалища – НЧ "Иван Вазов – 2014", което е в кв. кв. "Левски В" и НЧ "Васил Левски 1928", което е в "Сухата река". "Това - на фасадата на..
Документалният филм „Скрити белези” на режисьора Георги Тошев и оператора Борис Пинтев е сред селектираните филми за участие във фестивала Master of Art. Лентата разказва за най-успешното българско участие на Биеналето на изкуствата във Венеция. Комисарят на българското участие д-р Надежда Джакова е своеобразен гид на режисьора Георги Тошев..