Тя създава страницата виждайки много хора по пистата и извън нея, които просто се возят и "не съвсем знаят какво правят точно, докато карат ски", казва самата Марги. Според нея този тип неосъзнато каране е опасен, както за практикуващите, така и за хората около тях.
"Моята идея е чрез тази страница да споделям видеа и постове свързани с подобряване на техниката", разказва създателката на Shape. Според нея, ако човек отдели достатъчно време да гледа подобни материали и после да практикува видяното на снега, може многократно да подобри нивото си на скиор. Тя казва още, че е важно човек да е "мултифункционален", т.е. - да може да кара различни стилове, според обстановката и терена, по който се спуска.
Самата Маргарита Ангелова започва да кара ски на 20 години. Преди това практикува 5 години сноуборд, след което открива истинската си зимна любов преминавайки от една на две дъски. Това, което я привлича, е че може лесно и бързо да се придвижва с тях в планината и да се спуска в непокътнатия дълбок сняг. Изкарва курс за инструктор и започва да преподава в Австрия. Там осъзнава, че "преди да изляза в планината със ските трябва много много много да уча на писта".
Целия разговор на Мария Бояджиева с Маргарита Ангелова можете да чуете в звуковия файл. А после да се надявате на снежна зима, в която да практикувате наученото.
Лонгбордът , който е по-големият брат на скейтборда, започва своята история на Хаваите, където местните сърфисти се опитват да наподобят усещането за движение по вълните. За тази цел те удължават дъската и слагат по-големи колелца. Това се случва 50-те години на миналия век. Ето, че този вид дъска става все по-популярна и в България и дори се..
Сапуненото шоу на Коле Китанов впечатлява не само с размера на сапунените балони, които той прави в реално време пред публика, но и с тяхната форма, както и различните игри и състезания, в които малчуганите могат да участват. За всички деца магията на сапунените мехури е едно от най-забавните неща. Артистът Коле Китанов обаче запазва..
Спорът с френското име лакрос е познат в България от 2007. Тогава Николай Чолаков , президенат на Българската федерация по лакрос , кани състезатели от Виена и организира първия тренировъчен лагер. Историята на лакрос е дълга и започва в Северна Америка. " Той датира още от индианците, наричал се е "малкият брат на войната" и са го играли по..
Христо Щерев е пътешественик, който обича да чете и пише. През 2020, затворен заради обстановката, той успява да събере историите от посещенията си в Азия и да напише книгата "В търсене на рая" . Авторът започва да пъува на 16 години, когато обикаля Западна Европа с автобус и прекарва една седмица в дома на английско смейство. " Тогава се..
Два дни преди Коледа младите хора от TRAP , познати още като Фондация Тротоара си подариха една сбъдната мечта. Чрез уебсреща и електронен подпис те учредиха Народно читалище "Тротоара 2020" като продължение на желанието на младежите за просветна, културна и нестопанска дейност. Новооснованото читалище е на добре познатото място, на което е..
Младежкият съвет към Американското посолство организира своето традиционно благотворително събитие. Тази година обаче то е с името " Коледен благотворителен НЕкоктейл ". " Предвид обстановката в страната, за съжаление, се наложи да бъде онлайн ", казва Мария Тумпалова - вице президент на Младежкия съвет към Американското посолство , за..
180 страници, отпечатани върху висококачествена фотографска хартия, които съдържат 170 кадъра от всички краища на света, направени от най-добрите български приключенски фотографи. Не само снимките, но и вдъхновяващите истории за създаването им се помещават в луксозното издание, което предлагат от списание 360° . " Стигнахме до един формат, който е..