Няколко са основните критерии за определяне на победителя в тази категория - на първо място са партньорствата, които съответната компания е имала за справяне с Covid-кризата, да не са за сметка на предходните партньорства, които е имала традиционно. Друг критерий е разнообразна подкрепа, там където има проверена нужда, каза пред Радио София Красимира Величкова – директор на “Български дарителски форум”.
Обявени бяха и наградите в традиционните категории “Най-щедър дарител”, ”Най-голяма обем финансови дарения”, “Най-много положен доброволчески труд от служителите”, “Най-добра дарителска програма” и “Най-устойчива дарителска програма”.
Здравеопазването и социалната подкрепа тази година се очаква да изместят образованието като кауза, която в последните три години фондации и компании подкрепят най-много, показват анализите на “Български дарителски форум”. Само за периода от март до юни бяха дарени над 43 милиона лева, именно с фокус справяне с кризата. Около 90 процента от тези дарения бяха насочени към болничните заведения и техния персонал, отбеляза Величкова. От друга страна интересът към дарения в образованието остана висок и много компании инвестираха във възможностите за достъп на децата до дистанционното обучение, а така също и в организации, които да обучават учителите.
Красимира Величкова коментира и случая “ХелпКарма”, като посочи, че след първоначалния шок от този случай вече общото мнение е, че това е бил един конкретен случай на злоупотреба с доверие, който не е оказал сериозно отдръпване. Същевременно е било провокирано актуализиране и на стандарти за управление на граждански организации, включително и за дарителските платформи. Все още няма актуални данни за настоящата година, но анализът “Български дарителски форум” за 2019 година показва, че общо са дарени 99 милиона лева, като компаниите са дарили 41 милиона лева, фондациите - 45 милиона, а хората около 11 милиона лева. Тенденцията е да се увеличават даренията от индивидуалните дарители.
Чуйте интервюто на Катя Василева с Красимира Величкова.
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван Йорданов (алт саксофон), Тодор Бакарджиев (тромпет), Гален Николов (баритон саксофон). Певицата казва,..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на растежа: пътят напред след изборите“ . "Напоследък постоянно ни връхлитат някакви кризи, от 3..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от Националната галерия прилагат нестандартни и иновативни подходи за обогатяване знанията на..