Зоната на комфорт е малко имагинерно понятие. За нас тя трябва да е навсякъде където сме, където можем да сме днес и сега. Ние градим настоящето. Ние определяме какво е нормално.
В това убеждава слушателите на Радио София психологът Ина Антонова.
„Адаптация и приемане на фактическата обстановка е единственият изход от ситуацията.“
Годината беше стресираща, допълни специалистът. Много нови неща ни се случиха. Получихме много уроци. Чудесно е, че доста хора „откриха“ домашния уют и в принудата за „хоум офис“.
„Нека извлечем позитивното, да се порадваме на близките си, а не да плачем, че не можем да пътуваме. Трябва да сме благодарни за всеки, който е жив и е край нас“, акцентира Ина Антонова.
По мнението й, трудно е да твърдим, че в следствие на пандемията хората ще станат по-добри. Дистанцията не ни направи по-близки. Огладняхме и обедняхме не само финансово, но и емоционално.
„Ние сме мрънкаща, но за радост и търсеща и интелигентна нация. В края на краищата така изразяваме мнението си и разтоварваме напрежението от себе си.“
Според Ина Антонова обаче „много малко от нас успяват да се докоснат до тази благодат благодарността“.
Тя напомни, че чудесата са около нас, но трябва да имаме очи да ги видим. Чувството на благодарност и за малките неща се отразява благотворно на тези, които го изпитат.
Уви, малко са хората, които са готови да жертват мрънкалото в себе си в името на това да станат личности, приемащи фактите. Емоционалното израстване зависи от готовността да се носи отговорност.
Чуйте разговора на Катя Василева с психолога.Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..