Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Експертът съветва

Ако не крием истината в социалните мрежи, може да сме по-интересни

| обновено на 04.02.22 в 13:47
Снимка: pixabay

Дори  ида не го съзнаваме, всички изграждаме присъствие онлайн.
Какво впечатление оставяме в социалните мрежи? Какво може да си помислят тези, които попаднат нашия профил. Какво разбират за нас като дейност, интереси, предпочитания?

„Първото нещо, на което трябва да обърнем внимание, е да настроим така профила си, че присъствието ни да (по)казва каква е нашата стойност. Социалните мрежи дават достатъчно възможности за това“, изтъкна пред Радио София експертът по дигитален маркетинг и социални медии Етиен Янев.

Той посъветва преди да публикуваме нещо, да си задаваме въпроса в каква светлина ни представя и дали то ще е полезно за аудиторията, да се съобразяваме и с вида социална мрежа и нейните потребители.

В интернет пространството има изключително много информация, съобщения послания, покани. Много хора и компании се борят за нашето внимание.
Колкото повече ползваме дигиталните канали и общуваме през тях, толкова повече можем да се научим да подбираме инструментите за привличане на съмишленици, да преценяваме стойността и последствията на това, което публикуваме.

През социалните мрежи искаме да покажем къде сме били, колко сме успешни, да си набавим допамин от повече харесвания. Трябва обаче да осъзнаваме, че неизбежното сравнение, съревнованието може да се отрази на поведението ни, а не трябва да забравяме, че сме хора и понякога като сме по-истински, по-малко вероятно е да доскучаем, допълни още Янев:

„Когато се запознаваме с някого, по-добре да не му гледаме профила в социалните мрежи, а да се фокусираме върху реалната комуникация с него. Дори и да скрием информация, истината рано или късно лъсва.“

Чуйте целия разговор на Диана Костова.

  • Етиен Янев е експерт по дигитален маркетинг и социални медии. Към момента заема ръководна длъжност в дигиталния екип на глобална IT компания. Преподава на студенти в България и Русия, както и в най-големия студентски кампус за предприемачество в света - RANEPA International.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Етрополе

Етрополе като европейски град

Гостуваме на празника на община Етрополе. В началото с нас е  Теодора Ботева, представител на местен бизнес:  

обновено на 30.06.24 в 11:50

За да бъде наистина Дунав „хубав и син“

Тази седмица (на 29 юни) беше отбелязан за поредна година Денят на Дунав под мотото „Да пазим Дунав син“. Всяка една от Дунавските държави беше избрала как да го отпразнува – например, във Видин започна фестивала на изкуствата „Реката“, в Тутракан се проведе конкурс за изработка на творба от естествени материали „Флората и фауната на Дунава“, в..

публикувано на 30.06.24 в 11:23
Илия Христов

Историята оживява - Музеят на футболен клуб “Левски"

Разговорът е с Илия Христов - председател на сдружение “Сини сърца”. Именно организацията реализира проекта за Музей на футболен клуб “Левски” . Музеят е открит на 2 октомври 2019 година: Мястото е стадион “Георги Аспарухов” - Герена и в него всеки може да види някои от светините на клуба - учредителния протокол, легендарните трофеи “Улпия..

публикувано на 29.06.24 в 16:00

Софийски разкази - Старите софийски пазари

Софийски разкази - Старите софийски пазари: "В 1879 населениет вече е пораснало от почти 12 хиляди на цели 20 хиляди. Имало е множество чаршии до северната част на бул.Дондуков (днес - МС и ЦУМ), наблизо е бил и еврейският квартал. Касапската е съвпадала с района на днешния МС - крива уличка с дюкяни, пред които са били изложени части от животни...

публикувано на 29.06.24 в 15:00

Винофония на Варненско лято

Лили Големинова представя един от най-старите европейски музикални фестивали -  „Варненско лято“ . Един от скорошните му акценти с пианиста Жюлиен Жерне, както ще разберем от нея, е типично френски като съчетание: " Международният музикален фестивал „Варненско лято“ скоро ще стане на впечатляващите 100 години. Всичко започва през 1926 година, когато..

публикувано на 29.06.24 в 14:30
Гена Димитрова с Георги

Адресите на любовта - Гена Димитрова

Прочутата оперна прима Гена Димитрова среща съпруга си когато е студентка в Консерваторията и мие чиниите в мензата, за да се издържа. Тогава по-състоятелните ѝ колежки иронично се подсмихват, но именитата вокална педагожка Лиляна Жабленска им казва веднъж "Сега вие ѝ се смеете, че ви мие съдовете, а един ден може би вие ще миете нейните"...

публикувано на 29.06.24 в 13:55

Всичко започна като мечта, като илюзорен проект

Първата българска лига по електронни спортове или видеоигри се завръща със своя четвърти сезон – повече от основателя Иван Кинчев. Финалите на националната училищна е-спорт лига започват днес, след което ще станат ясни новите училищни е-спорт шампиони на България: "Това е моментът, който всички чакат - това е кулминацията, с 4 отбора, за тях е..

публикувано на 29.06.24 в 11:49