„Неслучайно актьорското майсторство се изучава като дисциплина във все повече специалности в университети в САЩ. Хората смятат, че това е много важно и необходимо социално умение, каквото и да работиш след това“, казва режисьорът Иглика Трифонова.
Тя е гостът в новия епизод на отличения с PR Приз 2021 „257 podcast“.
Пътят на Иглика Трифонова в игралното кино започва с филма „Писмо до Америка“, превърнал се и в българското предложение за Оскар през 2001 г.
През 2011 г. „Прокурорът, защитникът, бащата и неговият син“ печели наградата ScriptEast за най-добър сценарий в Централна и Източна Европа на кинофестивала в Кан. Кинотворбата представя истински казус от трибунала в Хага. В центъра на сюжета е процес срещу сръбски военнопрестъпник в Международния наказателен трибунал за бивша Югославия. В деня на премиерата на филма в Амстердам /24 март 2016/ излиза присъдата на Радован Караджич. На прожекцията в Хага присъства самият главен адвокат на Караджич - Питър Робинсън, който изчаква да сподели лично своите впечатления с режисьорката.
Каква е личната история за проявени уязвимост и смелост на Иглика Трифонова? Какво е за нея куражът? Всичко това дори е концентрирано в една песен. За нея и житейските уроци, провалите и това как те могат да се превърнат в движеща сила филмовата режисьорка разказва в „257 podcast“.
Слушайте епизода тук:
Или тук:
Катя Василева и Кристина Крънчева очакват и Вашите интригуващи истории и споделен личен опит на 257@bnr.bg. Кой или кои ще са следващите гости в подкаста, които да споделят опит, преживявания, предизвикателства и решения, които ги движат напред – решавате Вие. Пишете и заповядайте!
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..