Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Групата “Трипъл Трийт” с най-новата им песен “Beyond the wall”

2
Снимка: Facebook/TripleTreatTrio

Преди няколко дни групата “Трипъл Трийт” пусна официалното аудио на песента “Beyond the wall”, днес излиза видеото с текста, а в петък излиза официалното видео към песента, което е първото видео към песен на групата.

“Тази песен е дена от първите 6 песни, които написахме в момента в който събрахме групата. Преди около почти две години. Събираме се в репетиционната, започваме да свирим, някой дава идея и до края на деня имаме песен. Изключително бързо се получават нещата", споделят музикантите от групата.

Сега “Трипъл Трийт” се подготвя за участия, репетират повече, имат доста неиздавани още песни, както на български, така и на английски, част от които ще бъдат представени след няколко дни.

“По време на записа на текста решихме, че посланието, което искаме да отправим не е достатъчно ясно и за това малко го пренаписахме. Това, което направи парчето брутално, беше хармониката, която включихме. Благодарности на Мишо Шишков”, добавиха от момчетата от групата.

Някои от песните им ще бъдат изсвирени за пръв път пред публика на 30 април в клуб ”Мазе“, където групата ще отпразнува излизането на първото им видео, заедно с още две групи.

Музикантите споделят, че винаги са се опитвали да запазят рок звученето в песните си, а удоволствието от свиренето и пеенето е огромно.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

"Софийска вода" временно спира водоподаването в част от ж.к. "Красно село"

Във връзка с подмяна на спирателни кранове по ул. "Тодор Каблешков“ в ж.к. "Красно село“, на 10 март 2025 г. се налага спиране на водоподаването от 10.00 до 18.00 часа на клиентите на "Софийска вода“ в района на: -   ул. "Тодор Каблешков“ от бул. "Братя Бъкстон“ до ул. "Ген. Стефан Тошев“ -   бл. 208 - висока зона При..

публикувано на 10.03.25 в 08:09

Затоплянето продължава, в София ще е около 22°

Днес ще бъде слънчево, над западната половина от страната с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен вятър и с него още ще се затопли, съобщиха от НИМХ. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°, по-ниски по морския бряг – между 12° и 17°, в София - около 22°. В планините ще бъде слънчево, над масивите от Западна България..

публикувано на 10.03.25 в 07:35
Анна Александрова

За да се съхраним, трябва да бъдем една общност

Анна Александрова е председател на Комисията по конституционни и правни въпроси в Народното събрание и депутат от район “Надежда” - затова с нея говорим не само за Фестивала на традициите:  "Фестивалът стартира с по-малък формат много отдавна в кв.Требич. Днес ще се насладим на хубава, наситена фолклорна програма, ще оценим и качествата на питките,..

публикувано на 09.03.25 в 11:06
С Валерия Момчилова

Когато е празник, трябва да е празник

Днес предаването гостува на Зимния фестивал на традициите в Илиянци – район Надежда – Столична община. На централния площад ще се съберат любители на българските обичаи, фолклора, кулинарията и виното.  Първият ни гост е Илиана Влъчкова – дългогодишен секретар на Читалище „Отец Паисий-1930“ и автор на книгата "90 години Читалище „Отец..

публикувано на 09.03.25 в 09:48

Историята оживява - Родът Богориди, Атанас Богориди

Историята на рода Богориди. Кой е нейният родоначалник? Кой е Атанас Богориди? Арх. Ивелин Любенов, генеалог, разказва: "Вероятно родът е още по-древен - не е доказано, но може би е болярски и архонтски, има връзка с рода на Берон и на Раковски. В труда на доц. Йордан Желев от ЦДА към ДАА, са описани членовете на рода, но има и непознати Богориди."..

публикувано на 08.03.25 в 16:00

Софийски разкази - С гости из София

Малко за историята на най-известните сгради в центъра на София. Начална точка - метростанция Софийски университет, крайна - катедралния храм "Света Неделя": Коя е първата сграда на СУ? Кои са все още съществуващите предишни здания на Народната библиотека? Какви са били другите функции на старото, изгоряло отдавна Народно Събрание? Кое министерство се..

публикувано на 08.03.25 в 15:00
Екатерина с трите деца

Адресите на любовта - професор Емануил Иванов, вуйчото на Алеко Константинов

Когато любимият вуйчо на Алеко Константинов, професорът по математика Емануил Иванов се сгодил, Щастливецът написал толкова смешен фейлетон за събитието, че гостите изпопадали от смях. Главният лирически герой обаче заплашил автора, че ако разказът види свят, няма да му проговори. Алеко много уважавал брата на майка си и затова вързал листовете с..

публикувано на 08.03.25 в 14:00