Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Хилда Казасян с авторска песен “Чуй ме, аз съм”

Снимка: Радио София

Турнето "Световното кино в музика" ще бъде представено от Хилда Казасян, Васил Петров, Теодосий Спасов и Плевенската филхармония.

То е следващото турне на талантливите музиканти, които пожънаха огромен успех с програмата "Да послушаме кино". Те отново се завръщат на път с новата си продукция "Световното кино в музика". Хилда Казасян, Васил Петров, Теодосий Спасов и Плевенската филхармония отдадоха почит на най-популярните музикални теми от световното кино от времената на Чарли Чаплин, през Мориконе до теми от съвременни сериали и анимационни филми. Повече подробности за събитието в ефира на Радио София разказа Хилда Казасян.

“Имам щастието да превръщам работата си в празник и то е до голяма степен заради тези хора, тези музиканти, с които аз толкова много години съм заедно”, сподели тя и допълни: “Мога да се похваля малко нескромно, но с този стил музика, с който ние се занимаваме успяхме последните години да направим над стотина концерта в препълнени зали, което мисля, че си е за гордост в тези трудни, странни времена”.

Тя каза, че и четиримата музиканти, с които работи са от най-високата световна класа. “И Христо Йоцов и Живко Петров, и Димитър Карамфилов, и Мишо Йосифов са хора, от които мога да кажа, че са от тези 30-40 души най-добри в света”, заяви Казасян.


За новата си песен “Чуй ме, аз съм”, тя сподели:

“Просто си направих сутрешното кафе, седнах да си пия кафето и изведнъж започна да се излива тази мелодийка с този текст и то едновременно” и поясни, че това е станало преди пандемията и, че песента ще постави началото на един авторски албум.

За предстоящото турне "Световното кино в музика" Казасян каза:

“Ще ни видите всички нас в доста нехарактерни стилове музика, което пък нас ни провокира много и ни прави да ни е много интересно, да не сме се изградили в нашите си неща, в които така или иначе сме се изградили, като стил музика и ни провокира всеки път. Има много смешни неща, има много весели неща, има много драматични неща, стана си един истински спектакъл”.

Тя допълни още, че музикалната среда, в която е израснала е оказала голямо влияние върху нейното развитие, като музикант.

Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Джазът и Банско – неразделни и през 2024

Джазът отново се настанява в Банско и ще остане там от 3 до 11 август. Още в 11 часа джазът на младостта очаква своята публика на сцената в парка на Банско. Следват различни джаз преживявания у така – до след полунощ. „ Традиция и развитие – това е нашият слоган  – каза пред Радио София Илиана Иванова, председател на УС на асоциацията „Фестивалите в..

публикувано на 28.07.24 в 18:08
Пирдоп

Промишлен район с дадености за туризъм

Днес гостуваме на община Пирдоп и пръв гост и наш домакин е кметът Ангел Геров : "Наследник сме на първото обществено училище, към края на Възраждането е построено първото училище, по-късно е построено и класно училище. Градът се е разраствал и оттук започва нашата история - построява се ново, голямо училище. Първият камък е положен в 1932. По план..

публикувано на 28.07.24 в 11:01

Историята оживява - Учителят Петър Дънов, части 1, 2 и 3

Срещаме ви с личност, даваща смисъл и надежда на духовното начало у човека.  Той вярва, че любовта, истината, правдата, мъдростта и добродетели са качествата, които човек трябва да изработи в себе си, за да бъде най-добрата си същност.  Този човек наричат Учителя!  Да представиш Петър Дънов - Учителя, създателя на Обществото на Всемирното бяло..

публикувано на 27.07.24 в 16:00

Софийски разкази - София преди Освобождението

Как е изглеждала София през 1878-9? Изостанал град ли е бил? Къде е бил "Хендекът", ограждал града? Какво е било населението? Защо е намаляло преди да стане столица? Кои са махалите/кварталите: Язаджийска, Баш чешма, Драз и други? На всички и на други подобни въпроси, отговорите са в звуковия файл:

публикувано на 27.07.24 в 15:00
Ева и Йордан Соколови

Адресите на любовта - Ева и Йордан Соколови

В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт Менделеев.Йордан Соколов е изявен юрист, председател на Народното събрание, бивш министър на вътрешните работи,..

публикувано на 27.07.24 в 13:55
Калоян Захариев

Във Вселената няма правилен ред

„Ех, магесническа му работа“ от Калоян Захариев - интервю с автора: "Писането ми отне малко време. Роди се без план, идея. Всичко тръгна от самосебе си. Главният персонаж е некромант. Тръгнах с идеята да бъде като Тери Пратчет, но реших да си измислям неща. Във Вселената няма правилен ред. Пиша нещо, което ми харесва, като пишеш един роман си мислиш..

публикувано на 27.07.24 в 11:35

Всеки може да помогне

Националната асоциация на доброволците в Република България организира безплатен уебинар на тема "Основни знания и умения за спонтанни доброволци за действие по време на горски пожари". Георги Влайков, директор ЦПО „Доброволец” с подробностите: "Планираме да запознаем доброволците как се работи на терен, какви са основите рискове, с каква лична..

публикувано на 27.07.24 в 10:43