"Обичта не е съществително за мен свързано с фестивала. За мен е глагол. И само тогава може да има успех".
По думите й, хубаво е, когато в селекцията на поредното издание на фестивала има неин спектакъл, защото в този град има публика и може да им посвети представленията.
"По различен начин пулсира сърцето ми, когато се отнася до работата във връзка с фестивала и съвършено друго е трептенето, когато си върша работата на сцената", сподели актрисата.
Тя каза, че възпитанието на интереса към изкуството при децата е важно, но не е основната цел на фестивала. То трябва да се гради от ранна възраст с детския театър, с приказките, но през останалите периоди на обучението, когато човек съзрява и започва да се вижда на място, което смята, че може да бъде негово, и ако се посвети, и е последователен, то вече става част от съзидателната любов към театъра.
"Театърът за мен е свещено място, защото той е убежище. Да се отделиш от всичко, което се случва през деня с бита, с неприятностите. Да прекрачиш прага на театъра и да стоиш час и половина или два в един друг свят, в който не си сам. Там има общност. Публиката вече е една общност", каза Манева.
Тя допълни, че през времената на пандемия, когато театрите са били затворени за всички хора свързани с театъра това е било истинско наказание и подчерта, че театралното изкуство е най-живото, защото съдържа един миг живот повече от останалите изкуства.
"Хубаво е театърът да остане жив. Жив, доказателствено да живее. Това става само с контакт, не може дистанционно. Дистанционно не е същото", сподели Манева. Актрисата допълни, че този фестивал е проява на нейното разбиране за свобода, а стремежът на свободния човек е да остави нещо за другите.
По думите на Манева, в актьорската професия има голяма саможертвеност, понеже дефиницията за време е доста по-различна, тъй като има събития в сюжета, които се развиват в рамките на 200 години, докато на сцената те се случват за два часа и добави:
"Ние даваме времето си, а то е ценно и е нещо, което никога няма да ни бъде върнато".
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Mузикантите от "Lilly of the West" записаха осмия си студиен албум, който е коледна колекция. Заглавието е "Christmas with Lilly of the West" и включва стандарти като "Joy to the World", "White Christmas", "Winter Wonderland", "Silver Bells", "Jingle Bells", "Rockin’ around the Christmas Tree" и др. Албумът е тринадесети поред за групата, каза..
През днешния ден Софийският университет „Св. Климент Охридски” ще отбележи своя патронен празник с академично тържество. По традиция празникът започна още в 7.30 часа в академичния параклис „Св. Климент Охридски” в Богословския факултет на Софийския университет, където Негово Високопреосвещенство Варненски и Великопреславски митрополит Йоан,..
Днес ще бъде предимно слънчево, след обяд ще има разкъсана висока облачност. Времето ще бъде почти тихо, съобщиха от НИМХ. Дневните температури ще се повишат и максималните ще бъдат между 7° и 12°, в София - около 8°. Над планините ще бъде предимно слънчево с разкъсана облачност. Ще духа умерен, по билата - до силен северен вятър. Максималната..
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..