"Няма предварителен подбор, всеки може да се запише. Въпросът е, че нивото е толкова високо, че хората трудно биха се записали, ако нямат опит преди това. Всички състезатели са с поне 5-10 г. опит преди да отидат там", сподели Июджи и добави, че участието в това състезание не е същото като на балканско или републиканско първенство.
Той посочи, че след като е бил балкански и нееднократно републикански шампион е стигнал ниво, в което е взел решение за пръв път да участва в "Олимпия" и допълни:
"Това е нормалният път на един състезател. Той трябва да премине вече към по-професионалното ниво. Винаги съм искал да изляза на "Олимпия", а целта ми беше да взема медал, но не успях, стигнах само до финали. Може би грешката ми беше като цяло в подготовката. Когато се готвиш за състезание, реално имаш един или два часа през деня, в които си добре. През другото време разваляш формата, не си толкова залепнал, не си толкова плътен, не си толкова чист, не ти изглеждат толкова добре мускулите. Тъй като състезанието се разделя на две части трябваше да избера за коя част да съм по-добре".
Июджи отбеляза, че подготовката му е била за втората част - финалите, а реално изборът на журито е бил по-решаващ в първата част. По думите му, ако някой е решил да е успешен спортист трябва да се състезава всяка година, защото при всяко едно съревнование човек окачествява своята физика и по този начин има градация в развитието си.
Той добави, че фитнесът е много директен спорт, който изисква много отдаденост и лишения, както от храна, така и във всеки един аспект, а всички тези неща комплексно дават резултат по малко.
"Аз винаги, когато се готвя за състезание в най-тежките си тренировки, когато съм вече много разреден, много изморен си пускам филмова музика. Това е тайна, която много малко хора знаят. Мисля си за моментите, в които съм на сцена и как този момент ще дойде, и реално това, което ще направя сега ще ми даде по-добър резултат в този момент", сподели Июджи.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..