Вайръл стихове за секс и драма с четене и концерт - разбираме какво се крие зад тези неща от Антония Антонова, позната ни и от първия екип на Бинар в 2012:
"Правили сме четения и вечер, но днес сме следобед след 16 ч., детето ми има установен режим. Изпълняваме подбор от наши творби, които променяме всеки път. Запазваме си позицията на говорители, оставяма слушателите да са слушатели. Класическите ни теми са щастието и нещастието в съвременния човек. Ще си говорим за вечните теми - любовта, жената. В нашия сценарий сме планирали и другата наша тема - семейство, деца, родители, мъже.
Съществуваме от 3 години, поради интензитета на събитията изглеждат може би повече. Гледам като правя нещо да не подхождам с особени очаквания - правиш го с любов, пък каквото стане. Амбицията често е за хора, които нямат други качества. Ние сме авторски проект на мен и Цветелина Вътева. При творческото писане е важно човек да има и кураж.
В България да имаш самочувствие е малко мръсна дума. Има много повече его в страха от провал, отколкото в куража да направиш това, което искаш и да поемеш последиците. Пътят към успеха е път през безкрайно много провали.
Има текстове, в които си спазваме пунктуацията. Но се възползваме от свободата да прескачаме границите. Довечера няма да имаме книги, свършиха. Правим си подбор - избираме лирични и сериозни, тежки текстове, но вкарваме и смешни текстове. Да си винаги натопорчен не те прави по-добър творец, прави те препариран. Златната среда се улучва. Какъв е този напън да бъдете артисти... (част от неин стих, б.р.)
Имаме и неща в рими и затова си го спомням, чели сме го двеста хиляди пъти, по-добре е да си знаеш текстовете, но има още какво да работим по този въпрос. Нашите хейтъри обичат да хванат някакъв импровизиран изплют откъс от нещо, което не претендира да бъде поезия и ни казват "това ли е поезия?" Във фейсбук има много по-малко поезия, в книгата е друго."
Коментаторите на тази седмица във "Форум" обсъждаха следните теми: Какви трябва да бъдат приоритетите пред редовното правителство ? Абстрактна ли е темата за съдебната реформа? Когато няма стабилно правителство, държавната администрация прави... нищо. "Хората имат нужда от присъствието на държавата в техния живот, но до определени..
Какви ремонти на общежития се извършват с днешна дата в столицата и в цялата страна? Води ли това до проблеми с местата за настаняване? Променят ли се и как условията за настаняване в студентските общежития на различните университети? По тези ключови въпроси разговаряхме с председателя на Националното представителство на студентските..
Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) през 2025-а ще отбележи своята 105-годишнина. Във връзка с честванията са предвидени различни събития. Повече за инициативите, както и за висшето образование у нас, разговаряме с проф. д-р Димитър Димитров – ректор на висшето учебно заведение . Той изтъкна, че за поредна година..
Банките осезателно вдигат лихвите по потребителските заеми . През декември 2024 г. средният лихвен процент на новоотпуснатите левови кредити за домакинствата вече е 10.03%, а с допълнителните такси годишният процент на разходите (ГПР) става 10.68%, сочат данните на БНБ. Ръстът на лихвите по потребителските заеми спрямо предходния месец (ноември)..
Вече стана ясно, че учителите са готови на протестни действия , ако не получат обещаното увеличение на възнагражденията. Според колективния трудов договор (КТД) техните възнаграждения трябва да са в размер, равен на 125% от средната брутна заплата за страната . " Не проектираме компромиси . Не сме обсъждали алтернативи. Очакваме да се..
Тази вечер (5 февруари 2025 г.), от 18.30 ч. в Литературния клуб на Столичната библиотека ще гостува Нинко Кирилов в поредицата "Поет на месеца". Той е автор на книги с поезия, проза и драматургия: “Двойници и животни” (2013 г.), “Човек сред хората” (2017 г.), “Три пиеси” (2018 г.), “По-сурово” (2019 г.), “Падане завинаги” (2021 г.), “И други..