В предаването „Добър вечер, София, гостува Пламена Велкова-Пам, в разговор за отговорността да имаш своята общност в интернет и как „инфлуенсърството“ може да бъде полезно в обществото, но и обратното.
Тя има своя вярна аудитория в социалните мрежи, с която се стреми да общува активно, предоставяйки качествено съдържание.
„За мен хората са вдъхновение, обичам да разбуждам моят мисловен процес в диалог с някой друг - казва Пам. - Обичам да чувам, това е особено важно в комуникацията."
Създава въпросници в социалните мрежи, за да проследи скалата на общото мислене по отделни социални теми, които я вълнуват.
„Вълнува ме какво си говорят хората, как се чувстват от комуникацията един с друг, осъзнах, че им е трудно да казват хубави думи, чувстват се слаби когато покажат симпатия, и силни когато се опитват да смажат някой друг", допълва Пам.
По думите ѝ, в основата на всичко това е страхът от отхвърляне, това, че ако кажеш на някой нещо хубаво, той няма да ти отвърне със същото, поради това, предпочиташ хейта (от англ. hate - омраза).
„От истинския хейт може да те заболи, защото той е крайна форма, която буквално изнасилва твоя образ, превръщайки го в нещо грозно, нещо в което можеш да повярваш, че си, ако нямаш реална самооценка“, от друга страна е добре да обръщаме внимание на аргументираните забележки или критика“, поясни Пам.
Разказва, че търси баланса между хубавото и лошото.
„Когато чуя нещо хубаво за себе си, не му вярвам напълно, когато чуя нещо много лошо – опитвам се пак да е така. Когато изпадаш в резки амплитуди от хубаво към лошо, трябва да избереш върху какво да насочиш вниманието си и най-добре това да бъде изграждането на своя лична самооценка, спрямо нещата които ти правиш в ежедневието си, защото си единственият човек, който е постоянно със себе си и ако си уверен в това, че действаш като качествен човек, никой няма да съсипе мнението ти за теб самия" , подчерта тя.
В разговора ще чуете за стереотипите които се налагат в социалните мрежи, за ползите от физическото натоварване, за полезните хранителни навици, както и за за благотворителните инициативи, в които участва Пламена Велкова-Пам. С нея разговаря Кристиян Илиев.
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..
Покана за София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..
Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..
Цвета Балийска ни представя Фестивала на авторския театър: "Проведохме три дискусии с творци от полето - всеки творец го прави по свой начин и нямаме нужда от дефиниции що е това фестивал на авторски театър. Има разграничение между драматургичен и авторски театър. Разликата е в процеса на създаване - при авторския, процесът на създаване е по време на..