Столичната организация на Български Червен кръст традиционно отбелязва 1 декември - Международен ден за борба с ХИВ/СПИН с кампания по превенция на сексуално рисково поведение.
Предвидени са презентации в училищата и поредица от интерактивни дейности като работни ателиета, предизвикателства по темата, разпространение на информационни материали.
На 01.12.2023 г. от 11,00 ч. до 17,00 ч. пред Народния театър „Ив. Вазов”ще има позициониран кабинет на КАБКИС за безплатно тестване за ХИВ/СПИН и доброволци на 1-ва териториална организация на БМЧК-София ще раздават листовки и ще приканват гражданите към кабинета, а от 16,00 до 18,00ч. в подлеза пред Софийски университет „Св. Кл. Охридски” младежи ще раздават информационни материали и ще организират забавни предизвикателства за преминаващите граждани.
В 17:30 ч. на стълбите на Софийски университет доброволците от БМЧК-София ще направят традиционната лента в знак на съпричастност с жертвите и носителите на заболяването.В събитието ще участват представители на Асоциацията на студентите медици и Асоциацията на студентите фармацевти, доброволци и служители на Столичната организация на БЧК и други заинтересовани страни.
Столичната организация на Български Червен кръст организира закриваща пресконференция като част от дейностите по проект „Ние знаем правилата“ за представяне резултатите от проектните дейности с представители на отдел „Пътна полиция“ - СДВР, на ДА„Безопасност на движението по пътищата“, на СБДДС- Столична община, директори на училища, доброволци и служители на Столичната организация на БЧК и други заинтересовани страни.
Проектът е финансиран от Съвета по безопасност на движението на децата в София и акцентира върху системни и ефективни действия, целящи повишаване на нивото на безопасност на движението по пътищата и за опазване на здравето и живота на учениците от София.
Чрез методите „Учене чрез игра“ за по-малката възрастова група и „Връстници обучават връстници“ за по-големите ученици са реализирани информационна кампания и поредица от интерактивни дейности - работни ателиета, дискусионни срещи на обучени по темата младежи-доброволци с ученици, за развиване на умения за безопасно поведение на пътя, за нулева толерантност към употребата на алкохол, на наркотични вещества и към агресията на пътя за опазване на живота и здравето на децата.
Коментатори във "Форум" тази седмица са зам.-председателят и член на Управителния съвет на Българската асоциация по информационни технологии доц. д-р Наталия Футекова и образователният иноватор Ангел Георгиев. Заедно с водещата Елена Пъневска, част от темите, които дискутираха бяха: - Проучване на Института за пазарна икономика - професионалното..
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
На 17 февруари 2025 г., стартира 17-ото издание на Програма "Европа“ на Столичната община. За поредна година целта е сътрудничеството между гражданското общество и местната власт в София в прилагането на добри европейски практики на местно ниво. Пет са одобрените приоритетни области, като тяхното финансиране е по 250 000 лв., каза пред Радио..
"Аника в градините на Людмил Георгиев" е съвместна изложба на известния български графичен художник Людмил Георгиев и 10-годишната Аника Козева. Изложбата ще бъде показана в галерия "ГрафикАрт" от 12 до 26 февруари. "Изложбата трябва да се види, а историята да се разкаже. С бащата на Аника си говорихме в моето ателие, а Аника се беше разшетала из..
Вейповете и останалите бездимни изделия са новата мода, която предизвиква интереса на децата, коментира пред Радио София Яна Алексиева - изпълнителен директор на Асоциация "Родители“ и магистър по Детско-юношеска и училищна психология. Тя добави, че всичко, което е забранено, в даден момент започва да изкушава тийнейджърите. "Всичко, което чуваме..
Романът "Скарида" е забавен разказ за нелепиците, абсурдите и тъгите на едно непроменящо се и непроменимо всекидневие. Негов автор е Димитър Коцев-Шошо, който според издателите на книгата, е роден и кара в София своето щастливо детство, което все още не е завършило, а това е добра новина за всички почитатели на неговото творчество, защото не..
За справяне с проблема с употребата на вейпове сред тийнейджърите, опитът на другите държави сочи, че голяма част от тях са прекратили вноса и производството им, каза пред Радио София д-р Гергана Гешанова - председател на коалиция "Без дим". "В много държави е абсолютно забранено транспортирането на такива количества, съхранението им и..