Благотворителна инициатива в Община Вършец с концерт на група Cool Den ще проведат от организацията "Куче марка", за която това е дебютен проект..
В „Добър вечер, София“ гостуваха Александър Ангелов и Ивета Димитрова.
„Неведом е пътят как в българския език този израз е станал идиом, който реално значи “менте“, или някакъв фалшив продукт. За аудиторията ни днес "Куче марка" не значи много, но смятаме, че се загнездва и се опитваме да я направим запазена марка, защото под това име искаме да развиваме проекта в идните 2 години. Искаме с този концерт да се превърне в движение, да направим много концерти с български групи, които правят авторска музика, за да могат млади хора от цялата страна да ги слушат, а музикантите да отидат на места, където не биха отишли, да ги слушат хора, които не биха ги слушали“, обясняват организаторите.
Там, където младата публика няма достъп до представления на живо, които да са интересни и нови за тях, получават това напълно безплатно, обясни Ивета Димитрова. Тя подчерта, че организацията ще взаимодейства с училищата, които ще промотират концертите.
“Мисля, че в София е изпуснат момент от едни 20 години за зараждане на алтернативна сцена, за хубав ъндърграунд и жива аудитория, но вече има такава и е налице голям глад за това. Обикалял съм страната надлъж и нашир в съвсем друг образователен проект, познавам много добре образователната система и хората, които работят с младежи. Освен в четири града в страната няма достъп до българска музика, камо ли авторска“, каза Александър Ангелов.
Има поне още 10 локации за 2024-та, които ще обсъдим, не излиза скъпо да организираш един концерт, ако намериш верните хора, увери той.
Активно съдействие да концерта в град Вършец организаторите са получили от училището, в което учат над 600 ученици.
„Надяваме се това за тях да бъде преживяване, съпоставимо с абитуриентския им бал, а сме само щастливци, че в цялата община има само едно училище“, шегуват се от „Куче марка“.
Според Александър Ангелов, нещата, които са ни важни като общество в момента, са евтини и достъпни, а нещата, които не са ни важни, понякога са много скъпи и недостъпни.
Чуйте още от разговора на Роман Михайлов, в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..