Днес ще бъде предимно слънчево. До обяд на места в равнините и котловините ще е мъгливо. След обяд в Дунавската равнина ще се появи слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Ще се затопли още и
преобладаващите максимални температури ще бъдат между 8° и 13°, в София - около 8°.
Вечерта от северозапад ще започне заоблачаване.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево и почти тихо, преди обяд на места с мъгла. Максимални температури: 7°-8°. Температурата на морската вода е 6°-7°.
Над планините ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от северозапад, който вечерта ще се усили. Максимална температура на височина 1200 метра около 5°, на 2000 метра - около минус 1°.
В петък от север-северозапад ще проникне студен въздух. Облачността ще се увеличи и на отделни места в Западна и Централна България ще превали слаб дъжд, в планините - сняг. Минималните температури ще са между минус 3° и 2°, а максималните - между 2° и 7°.
В събота вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили, в Дунавската равнина до умерен. Ще има променлива облачност без валежи. Минималните температури ще са с 2-3 градуса по-ниски, а дневните - по-високи.
На 60 км от София се намира вторият по население град в Софийска област - Ботевград . Близкото му разположение и сравнително бърз достъп по магистрала „Хемус“ го правят предпочитано място за еднодневна туристическа разходка. А забележителности има в цялата община , така че престоят може да бъде дори по-продължителен. Но какво може да се..
СДВР предприема мерки за сигурност заради протеста, планиран за тази вечер в София. Инициативата "Правосъдие за всеки" организира демонстрация пред Съдебната палата под наслов "Кой блокира Конституцията?" заради скандала с преизчисляването на изборния резултат от последните парламентарни избори. От полицията съобщават, че ще се следи за реда в центъра..
Идващата пролет вече се усеща, парковете и градините стават все по-примамливи за разходка, но трябва да знаем, че един малък враг дебне в тревата и срещата с него може да донесе дълготрайни и негативни последствия за нас и здравето ни. Става въпрос за кърлежите. "Този враг е многоброен и много гладен. Кърлежите пият кръв на 6 месеца, със..
В началото на месец март в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ) бе открита документалната изложба - “Празници-съперници”. ЕПИЗОДИ ОТ ИСТОРИЯТА НА ПРАЗНИЧНИЯ КАЛЕНДАР В МОНАРХИЧЕСКА БЪЛГАРИЯ (1879 – 1944)“ Изложбата представя няколко от най-важните приглушени спорове, възникнали около..
Употребата на електронните цигари е тревожен проблем в целия Европейски съюз. В България от 2002 г. до 2023 г. употребата на традиционни цигари от ученици намалява, но от 2015 електронните цигари, вейповете и никотиновите пакетчета са сред по-модерните средства. Това показва проучване, проведено от Националния център по обществено здраве..
На 13 март, в един от големите столични клубове, музикантите от група "ZONE C" официално представят новия си албум "Quantum Integrity". "ZONE C “ е създадена през 1992 г. от Васил Пармаков, Стунджи и Веселин Веселинов - Еко, като групата придобива популярност през 90-те години. Към днешна дата в групата са Васил Спасов - пиано,..
Излезе седмата книга от поредицата "Гид на любителя астроном", с описание на предстоящите астрономически явления през годината, както и съвети към любителите астрономи за наблюденията на тези явления. Автор на гид-а е Пенчо Маркишки, който е привлечен и от астрономията, и от астрофотографията през далечната 1985 - 1986 г. заради приближаващата Халеева..