Милена Цанова бе гост в предаването "Добър вечер, София“, за да ни разкаже за своята нова песен, но и за да ни накара да се замислим върху крилатите фрази на цветните картички, с които зарадва екипа. “Прави нещата със собствената си скорост, защото животът не е състезание“, гласи красивото послание на една от тях.
„Исках да вляза в студиото с нещо, което да ви замисли и окрили в разговора ни да има силен момент, свързан с нещо различно и креативно, каквото е и новата ми песен“, разкри певицата Милена Цанова.
Досега песните й са звучали предимно на английски, но в един момент попада на песен от българския фолклор, която я вдъхновява да напише “Любовта е като…“
“Влагам невероятна емоция във всяка една дума, когато пея на български език и мисля, че текстовете ми се получават изключително добре", твърди Милена Цанова.
Песента е направена с подкрепата на Денис Попстоев, с който певицата твори съвместно от известно време.
“Това, което много ми харесва в работата с този човек, е професионализмът, който влага във всеки един детайл и неимоверния му талант. Според мен заедно правим велики неща“, споделя Цанова и допълва:
"Музиката, която правим, е за ушите на чуващия и на разбиращия. Нещата, които предстои да издаваме, са много и са шарени“.
Гъдулковото соло в песента е на Борислав Гълъбов.
“Той въдвори своята фолклорна магия в този спектакъл от музика, който създадохме. Много плача на този момент, защото гъдулката толкова красиво влиза с фолклорните беквокали, които съм изпяла, с текста и различността, която искам да вкарам с този фрагмент - архаични ли сме, ако сме различни“, посочи певицата.
Първата си песен “Еrase me“ Милена написва на 13 години, коренно различни години в живота й в периода между първата и последната и песен „Любовта е като“, разказа тя.
Любовта е като….?
“Подкрепа, разбиране, взаимност, приемане, уважение, доверие – любовта няма как да се случи, ако човек не приема и обича себе си, за да приема и обича другия“, категорична е певицата.
Клипът на песента “Любовта е като“ е своеобразен денс-пърформанс.
Артистите трябва да се подкрепяме и да работим заедно, но да не работим за кратки и безсмислени видеа със собственото ни лице", твърди Милена Цанова.
“Обичам да изразявам музиката си чрез гласа си и това, което пиша, а визуалната частичка не е нужно винаги да е в моя кош“, допълни тя.
Денислав Маринов и Веско Менкаджиев са реализаторите на проекта.
Чуйте още от разговора с колоритната Милена Цанова в звуковия файл.
Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..