Новите технологии и изкуственият интелект промениха света драстично през последните години. Хуманоидните роботи все повече се запътват към домовете на обикновените граждани в Китай, пише в своя статия Никола Папукчиев от HiComm.
Пред Радио София той сподели как изкуственият интелект ще повлияе на живота ни от тук нататък.
„Преди да дойдат роботите, ние първо ще трябва да се научим да общуваме с този изкуствен интелект и на преден план в момента е езикът, думите, изображенията и видеото, като генериране на съдържание. След това имаме доста задачи, свързани с това един робот, една машина да се ориентира в чудовищно хаотичния свят, в който ние живеем, от гледна точка на машините“, каза Никола Папукчиев.
Той даде пример, че в момента е много лесно да накараш даден изкуствен интелект да бие човек на някаква игра, но ако му дадеш конкретна задача – „да отиде в мазето и да спре крана на топлата вода, той ще трябва да се справи с изключително много неща“, коментира Папукчиев.
По думите му, все още има страх у човека, че изкуственият интелект ще го измести в много области и ще бъдат закрити много работни места.
„Това са един нови инструменти и за хората, които творят, създават изображения, това е нов инструмент. Винаги давам пример на моите служители, че ако досега сме копали с лопата, сега имаме багер, с който да копаем. Има много по-усъвършенстван инструмент, с който ти да създадеш много повече съдържание“, обясни Никола Папукчиев.
По думите на Никола Папукчиев, все по-често хуманоидните роботи ще помагат на човека в ежедневието му.
Той коментира и влиянието на изкуственият интелект в изборния процес.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..
Покана за София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..
Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..
Цвета Балийска ни представя Фестивала на авторския театър: "Проведохме три дискусии с творци от полето - всеки творец го прави по свой начин и нямаме нужда от дефиниции що е това фестивал на авторски театър. Има разграничение между драматургичен и авторски театър. Разликата е в процеса на създаване - при авторския, процесът на създаване е по време на..