Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Ментор за личностно развитие: Благодарете!

За манифестирането, медитацията и болката като трамплин

Красимира Ангелова

Красимира Ангелова е бизнес-ментор, ментор за личностно развитие, автор на книги, водещ на събития. Тя бе гост в предаването "Добър вечер, София“ и сподели свои разсъждения и съвети.

"Човек трябва да управлява своите мисли, идеи и желания, за да може да привлича наистина само доброто в живота си. Можем да го постигнем чрез манифестиране" - да материализираш нещата в живота си, това, за което си пожелал и помислил, да го видиш в своя реален живот", разкри тя.

  • Как се реализира този процес?

"На мен много ми помогна благодарността. Първо започнах да си водя дневник за благодарност, след това създадох и такъв проект "Манифестиране чрез благодарност“, защото реално тя е най-бързият път към това да имаш нещата, които искаш – не говорим само за материалните неща, но да почувстваш спокойствие и щастие. Когато започнах, благодарих си за нещата, които ми се случват и които имам в живота си, че имам работа, семейство, деца и за нещата, които се случват в ежедневието. Тогава ми се промениха чувствата. На едни и същи ситуации, реагирах по различен начин", каза още менторът.

По думите ѝ, голямата промяна започва именно от промяната на чувствата. Осъзнаваш, че ти, единствено ти, можеш да избереш как да се чувстваш в ситуацията. (Нейните лични примери, може да проследите в разговора.)

Паник-атаките я тласнали да започне да търси себе си. Разказва, че е търсила възможности, сама да се справи с тези ситуации.

"По пътя на търсенето, тръгнах към моето личностно израстване и разбрах, че всяка една болка в живота, всяка промяна, която идва изневиделица, е като трамплин към други възможности, които да развиваме и усъвършенстваме за себе си."

В този период Красимира Ангелова се посвещава на различни курсове и програми, с които да помага, след което разбира, че нейната мисия е започнала да се променя.

"В различните години на нашия живот, ние имаме различна мисия, тогава е бил моят преход", поясни тя.

  • Грижа за емоционалното и физическото състояние. Медитация.

Нужна е медитация 7-10 минути. Ще идват много мисли за задачите, които трябва да свърши човек, но с времето мислите изчезват. Медитацията се получава с търпение, постоянство и с дишане. С фокус върху дишането забравяме за мислите, пояснява Ангелова.

  • Как пълноценно да обичаме себе си, защо това е толкова необходимо?

"Защото когато сме здрави, щастливи и пълноценни – не сме в бърнаут, не сме в паник-атаки, тогава сме продуктивни и можем да бъдем полезни за себе си и за обществото", категорична е тя.

Чуйте още аспекти в разговора на Крис Илиев и Деси Попова в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Проф. Лидия Върбанова

НАТФИЗ свързва изкуство, бизнес и екология в едно

Иновативната платформа SuCiE свързва изкуството и бизнеса, творците и производители, които могат да вдъхнат нов живот на вече ненужни материали. Платформата е част от проекта “ЕМПАКТ: Съпричастност и устойчивост: Изкуството да мислиш като планина“, съфинансиран от програма „Творческа Европа“ на ЕК, обясни пред  БНР-Радио София проф. д-р..

публикувано на 19.07.24 в 19:18

Рисковете за нервната ни система се увеличават в горещото време

Високите температури са вредни за целия организъм, но особено уязвима е нервната система на човека. По време на горещините се увеличава рискът за поява на остри неврологични заболявания, какъвто е инсултът, а се обострят хроничните – като множествената склероза, проблеми с равновесието и доста други страдания. Това отбеляза пред БНР-Радио..

публикувано на 19.07.24 в 17:24

Кино с коктейл на открито за почитателите на Седмото изкуство

Александра Александрова разказа на екипа на „Добър вечер, София“, как може да се осъществи една мечта – "Кинодвор с коктейл", казано съвсем просто  - кино под звездите, на хладно, с коктейли. Инициативата представя най-обичаните филмови заглавия от предходни години на фестивала “Синелибри“. "Даваме възможност на хората да ги видят под..

публикувано на 19.07.24 в 17:04

Петима ще станат специалисти по киберзащита по стипендиантска програма на БАК

Българската асоциация по киберсигурност (БАК) обяви първата си стипендиантска програма. Тя ще осигури 5 едногодишни безплатни абонамента за най-популярната платформа за университетско електронно образование в света – Coursera, съобщиха от  асоциацията. За участие в стипендиантската програма могат да кандидатстват младежи между 16 и 29..

публикувано на 19.07.24 в 15:36
Емблематичният Васил Найденов

Започна Sofia Summer Fest

публикувано на 19.07.24 в 15:36
Проф. Ингрид Шикова

Ингрид Шикова: България да участва активно в очертаните политики за новия мандат на ЕК и ЕП

Две дами затвърдиха позициите си начело на най-важните европейски органи и това за много хора не е изненада. Роберта Мецола ще оглавява Европейския парламент (ЕП) за следващите 2,5 години, а Урсула фон дер Лайен ще бъде председател на Европейската комисия (ЕК) за още 5 години. В крайна сметка обикновено няма толкова значение кой е..

публикувано на 19.07.24 в 14:18

"Генът на съмнението" на Никос Панайотопулос излезе на български

Недосегаеми, надарени бебета, доказани, зачеркнати – в това е превърнат светът на изкуството, след като в съвсем близкото бъдеще американският биолог Алберт Цимерман изолира гена на твореца. "Тестът на Цимерман" преобръща света на изкуството с главата надолу. Един обещаващ писател, изправен пред страха от евентуално отхвърляне, отказва да се..

публикувано на 19.07.24 в 13:48