Той започва своята история на барабанист още в детството си, когато баща му - акордеонист, свири заедно с двамата си сина след вечеря. Тогава малкият Иво барабани с ръце на мелодиите, които баща му изпълнява.
Музикантът получава първите си барабани като подарък от майка си, когато е на 16 години. Започва да взема уроци по барабани при Ваня Танева - тимпанистка. Минава школата за малко барабанче на Добри Палиев. Започва да свири в много групи и това продължава до 1992-93 година. Тогава се появяват проблеми със зрението му.
"Сега вече нямам проблеми със зрението, защото съм напълно сляп. 94-та година ослепях напълно. В рамките на месец просто всеки ден, когато се събудех сутрин установявах, как виждам по-малко от вчерашния ден", разказва Иво Атанасов. Следва 4-годишна жестока депресия.
1998 година барабанистът решава да се вземе в ръце и да стане самостоятелен. Започва да се учи как да ходи с бял бастун из града. Постепенно се връща и към барабаните, но у повечето музиканти среща отказ да свирят заедно, когато разберат, че е сляп.
"2017 година, началото на март месец реших да издиря стари дружки, с които сме свирили преди години", разказва за сформирането на група АКОРД БГ Иво Атанасов. Те започват с кавъри на български рок банди, но постепенно започват да творят авторска музика. Постепенно завладяват варненските клубове. 2019 година записват първия си албум. В последствие състава се променя, но вече близо пет години са едни и същи хора. Записват и свирят активно.
С другата си банда - "Калпазаните от старата школа" свирят авторска хард рок музика. Участват във фестивали и големи концерти.
Повече за вдъхновяващата история на Иво Атанасов чуйте в звуковия файл.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..