В предаването "Добър вечер, София“, гостува Мария Али - главен директор по бизнес развитие в платформа за кариерно развитие.
С нея поговорихме за пътя към върха, силата да водиш и куража да мечтаеш.
Какво да правим, когато се явяваме на първо интервю за работа, как да оставим добро първо корпоративно впечатление, бяха сред важните теми, по които тя внесе яснота и даде ценни съвети.
Когато не сме на 20, имаме житейски и корпоративен опит, но ни се налага да се явим на интервю. Как да се справим успешно със ситуацията?
"Има интересно разминаване между поколенията в начина, по който се държат на интервю и след това в корпоративна среда. Но в каквато и възраст да си, просто една идея трябва да си над нещата и да не ги взимаш чак толкова на сериозно, че това ще е последното интервю, края на света, или, че няма да имаш повече шансове, защото не е така! Дори и много трудно да достигнем до интервю, колкото и време да ни отнеме това, пак не е на живот и смърт", посочи Мария Али.
Според нея първата стъпка е малко да не ти пука какво ще кажеш, а просто да си себе си.
"По-добре е да сме естествени, но не в крайности, да сме и подготвени" коментира още Мария Али.
По думите ѝ, малко хора имат реалистична преценка за своя труд. Проблем е изкривяването на статистиките в различните платформи за работа. Много компании, навлизайки в България, обявиха нови стандарти на работа и нови възнаграждения, в стремежа си да наберат по-бързо персонал.
"Няма къде да видиш реална релевантна информация какво е нормално за твоя опит, стаж, за твоята сфера - поясни тя. - Много е трудно да превъзпиташ един цял пазар за нещо ново.“
Експертът по бизнес развитие подкрепи това свое твърдение на базата на личния опит, натрупан в тази сфера.
"Проведохме няколко кампании на международно ниво, работихме с много и различни компании и в много малки градове, дори с държавни институции и администрации, министерства, президентство… И когато казахме - "Работата кандидатства за теб", никой не ни чу и никой не ни разбра…
Всеки ден някой ми казва -“Мерси, Мария“ без да знае за какво му говоря и без да иска да чуе нещо повече и да вникне в това. Защото ние генерално работим много автоматизирано, тоест, това което ти знаеш, по-добре да си оперираш така в живота, вместо да излезеш от зоната си на комфорт и да започнеш нещо ново", каза още Мария Али.
Тя разкри какъв е правилният начин за действие, когато търсим работа, както и грешките, които често правим.
Чуйте повече от разговора на Деси и Крис в звуковия файл.
Движението на част от градския транспорт в София ще бъде променено заради строителните дейности в участъка от локалното платно на бул. “Цариградско шосе“ в ж.к. “Младост“, съобщават от Столична община. Затваря се за движение, включително и за превозните средства на градския транспорт, цялото локално платно на бул.”Цариградско шосе“ от ул. “Владимир..
Вятърът ще отслабне, в много райони и ще стихне. В сутрешните часове на отделни места в низините ще се образува краткотрайна мъгла. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6° и на места в Източна България и в Подбалканските котловини ще се образуват слани, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. През деня ще бъде предимно..
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..