Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ πέρασε στον προημιτελικό του τουρνουά τένις στο Τορόντο

Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ
Φωτογραφία: BTA

Αφού νίκησε τον νεαρό αμερικάνο Φράνσις Τιάφο με 7-6(1), 3-6, 7-6(4) στον αγώνα τένις από τον τέταρτο κύκλο του Μάστερς Τουρνουά στο Τορόντο ο Βούλγαρος Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ πέρασε στον προημιτελικό του τουρνουά και έπεται να αντιμετωπίσει τον Νοτιοαφρικανό Κέβιν Άντερσον. Πριν από αυτό στους αγώνες ανά δυο στο Τορόντο ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ και ο Νταβίντ Γκόφεν νίκησαν τον Ζερεμί Σαρντί και τον Λούκα με 7-6 (5), 6-4. Στον δεύτερο κύκλο ο Ντιμιτρόβ και ο Γκόφεν θα παίξουν με τους Όλιβερ Μάραχ και Ματέ Πάβιτς.

Περισσότερα στην κατηγορία

Νέες βουλγαρικές επιτυχίες στους Νεανικούς Ολυμπιακούς Αγώνες στην Αργεντινή

Το μικτό βουλγαρικό ζευγάρι στην ακροβασία Μαριέλα Κωσταντίνοβα και Παναγιότ Ντιμιτρόφ κέρδισε δεύτερο τίτλο στους Νεανικούς Ολυμπιακούς Αγώνες στο Μπουένος Άιρες. Το αργυρό μετάλλιο είναι για το Ισραήλ και το χάλκινο – για την Ουκρανία. Οι Κωσταντίνοβα..

δημοσίευση: 10/16/18 10:33 AM
Κύριλ Κίροβ

Ο Κύριλ Κίροβ με χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά αθλητικής σκοποβολής μεικτών ομάδων στο Μπουένος Άιρες

Ο Βούλγαρος Κύριλ Κίροβ μαζί με την Γερμανίδα Βανέσα Ζέεγκερ κέρδισε χρυσό μετάλλιο στα 10 μέτρα πιστόλι, στις μικτές ομάδες στο τουρνουά αθλητικής σκοποβολής της Νεανικής Ολυμπιάδας, στο Μπουένος Άιρες. Ο Κίροβ και η Ζέεγκερ νικήσαν στον τελικό τον..

δημοσίευση: 10/12/18 6:54 PM

Οι Βουλγάρες τελείωσαν τη συμμετοχή τους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϊ με νίκη επί του Αζερμπαϊτζάν

Η εθνική ομάδα βόλεϊ γυναικών της Βουλγαρίας τελείωσε τη συμμετοχή της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα με νίκη επί του Αζερμπαϊτζάν με 3-0 (25:19, 25:20, 25:20). Έτσι οι Βουλγάρες έχουν τέσσερις νίκες και πέντε ήττες και κατέχουν την 6 η θέση στην τελική..

δημοσίευση: 10/11/18 10:24 AM