Η Βουλγαρία ξεκίνησε με νίκη στο τουρνουά της League o fNations

Φωτογραφία: Reuters

Η εθνική ομάδα της Βουλγαρίας ποδοσφαίρου νίκησε τη Σλοβενία, με σκορ ​​2:1, στο αγώνα της κατηγορίας C που παίχτηκε στο στάδιο Στόζιτσε, στη Λιουμπλιάνα, στο νέο τουρνουά της UEFA League of Nations. Οι βούλγαροι παίκτες, είχαν «ήρωα» τον δανό επιθετικό Μποζιντάρ Κράεφ, της δανικής Μίντιλαντ, ο οποίος σκόραρε δύο γκολ για την ομάδα του Πέταρ Χούμπτσεφ. Ο σλοβένος αμυντικός Miha Zajc, έβαλε ένα γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το επόμενο παιχνίδι της εθνικής της Βουλγαρίας θα παιχτεί την Κυριακή στο στάδιο Βασίλ Λέφσκι, στη Σόφια, με αντίπαλο την εθνική ομάδα της Νορβηγίας, η οποία νίκησε την Κύπρο με 2:0.

Περισσότερα στην κατηγορία

Οι ποδοσφαιριστές της Λέβσκι συνεχίζονται στις προκρίσεις για το Γιουρόπα Λιγκ

Η ομάδα της Λέβσκι προκρίθηκε για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ μετά από νίκη επί της σλοβακικής Ρουζομπέροκ με 2-0 στη ρεβάνς στη Σόφια και απέκλεισε τον αντίπαλο με συνολικό αποτέλεσμα 4-0. Στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης στις..

δημοσίευση: 7/19/19 10:23 AM

Ο Τσάνκο Τσάνκοφ πέρασε κολυμπώντας τον Κόλπο του Μπουργκάς για 14 ώρες

Ο 31χρονος κολυμβητής Τσάνκο Τσάνκοφ πέρασε κολυμπώντας τον Κόλπο του Μπουργκάς από το ακρωτήρι Εμινέ μέχρι το Μάσλεν νος στη Μαύρη Θάλασσα. Ο ίδιος ξεκίνησε στις 6:20 της 17 ης Ιουλίου και μετά από 14 ώρες, 24 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα έφτασε στο..

δημοσίευση: 7/18/19 4:23 PM
Λουντογκόρετς - Φερεντσβαρόσ

Ο πρωταθλητής Βουλγαρίας στο ποδόσφαιρο δεν θα συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα

Η ομάδα ποδοσφαίρου Λουντογκόρετς που είναι ο πρωταθλητής της Βουλγαρίας δεν θα συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα γιατί ακόμα στον 1 ο προκριματικό έχασε στην έδρα της δεύτερο αγώνα από την ομάδα Φέρεντσβαρός της Ουγγαρίας αυτή τη φορά με 3:2. Η..

δημοσίευση: 7/18/19 12:19 PM