Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ ξεκίνησε το 2019 με νίκη στο Μπρισμπέιν

Φωτογραφία: BGNES

Ο καλύτερος βούλγαρος τενίστας Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ έφρασε στους προημιτελικούς του τουρνουά στο Μπρισμπέιν, αφού σήμερα το πρωί στον πρώτο αγώνα του για το 2019 νίκησε με 6-3, 6-4 τον Τζον Μίλμαν από την Αυστραλία. Ο επόμενος αντίπαλός του στο τουρνουά θα είναι ο Ιάπωνας Κέι Νισικόρι.

Περισσότερα στην κατηγορία

Βούλγαροι νίκησαν σε διεθνές τουρνουά ηλεκτρονικών αθλημάτων

Η βουλγαρική ομάδα Windigo Gaming, νίκησε στο παιχνίδι CS: GO στο περίφημο διεθνές τουρνουά της Κίνας - World Electronic Sports Games (WESG). Οι Βούλγαροι αποτέλεσαν την έκπληξη του τουρνουά, διότι κανείς δεν περίμενε να παίξουν τόσο καλά. Στο..

δημοσίευση: 3/19/19 8:49 AM

Ο Πέταρ Στόιτσεφ βελτίωσε το παγκόσμιο ρεκόρ κολύμβησης σε παγωμένο νερό

Ο διάσημος βούλγαρος κολυμβητής Πέταρ Στόιτσεφ είναι ο νέος παγκόσμιος πρωταθλητής κολύμβησης σε παγωμένο νερό, στο πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Μουρμάνσκ της Ρωσίας. Ο βούλγαρος κολυμβητής κολύμπησε απόσταση 1000 μέτρων σε χρόνο ρεκόρ 12 λεπτών και 10..

δημοσίευση: 3/18/19 3:12 PM

6ος ευρωπαϊκός τίτλος για τον πυγμάχο Ντανιέλ Ασένοφ

Ο βούλγαρος πυγμάχος Ντανιέλ Ασένοφ κέρδισε για έκτη συνεχή φορά, το ευρωπαϊκό χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 52 κιλών. Τη φορά αυτή κέρδισε στο πρωτάθλημα πυγμαχίας για άνδρες και γυναίκες μέχρι 22 ετών στο Βάλντικαυκάς της Ρωσίας. Στον τελικό, ο..

δημοσίευση: 3/18/19 2:28 PM