Бугарска освојила прво место на Балканијади из математике

Фотографија: архива

На 34. Балканијади из математике одржаној у Охриду, Македонија, бугарски ученици су освојили четири златне и две сребрне медаље. У тимском пласману је Бугарска освојила прво место са 226 од максимално могућих 240 поена. На другом месту је тим Србије (208 поена), а на трећем – Румунија (182 поена).

Више из ове категориjе

Кенијац тријумфовао на Софијском маратону

Кенијац Бармао Кипрооно освојио је прво место на 34. издању традиционалног Софијског маратона. Кенијац је 42 километра претрчао за рекордних 2 часа 14 минута и 49 секунди а био је за три минута бржи од Мароканца Ахмеда Насефа. У маратону је учествовало..

објављено 21.10.17. 08.10
Брага - Лудогорец

Лудогорец забележио историјску победу у Португалу

Момчад Лудогорца забележила је невиђени успех у историји бугарског фудбала победивши у гостима Брагу са2:0 у утакмици трећег кола Лиге Европе, па је бугарски тим избио на чело привременог пласмана у својој групи. Лудогорец је први бугарски фудбалски клуб..

објављено 20.10.17. 10.35
Григор Димитров

Григор Димитров започео победом учешће на турниру у Стокхолму

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров започео је учешће на АТП турниру 250 у Стокхолму победом над Пољаком Јежијем Јановичем резултатом 7-5, 7-6 (5). У четвртфиналу ривал Бугарина ће бити Миша Зверев из Немачке који је са 2-0 у сетовима савладао..