Подкаст на српском

Александра Фејгин сребрна на турниру у уметничком клизању у Ослу

Двострука шампионка Бугарске Александра Фејгин освојила је сребрну медаљу на међународном турниру у уметничком клизању у Ослу (Норвешка) који носи име Соње Хени. Александра Фејгин освојила је 160,23 поена након што је била друга у кратком и..

објављено 11.3.24. 18.17
Јанаки Милев

Бугарски тенисер Јанаки Милев играће у полуфиналу турнира у Анталији

Јанаки Милев се пласирао у полуфинале сингла турнира на шљаци у Анталији (Турска) са наградним фондом од 15 хиљада долара. Тенисер из Пловдива, који је 3. носилац турнира, је победио Ђузепеа ла Веле из Италије са 7:5, 6:7(4), 6:1 после 3,04 сата..

објављено 8.3.24. 18.20

Турнир „Дан Колов – Никола Петров“ окупља рваче из 23 земље

У софијској дворани „Асикс Арена“ ће се између 7. и 10. марта одржати 61. издање Међународног турнира у рвању „Дан Колов – Никола Петров.“ На турниру ће снаге одмерити скоро 200 такмичара из 23 земље – из Ирана, Француске, Италије, Јордана,..

објављено 7.3.24. 07.30
Цанко Цанков

Цанко Цанков светски првак у пливању на отвореним водама

Цанко Цанков постао је светски шампион у пливању на отвореним водама на првенству које се одржава у Талину, Естонија, саопштила је Фондација „Спорт у Бугарској.“ Бугарин је победио конкуренцију у дисциплини 200 м слободним стилом. Цанков је..

објављено 6.3.24. 16.41

Лија Каратанчева у другом кругу тениског турнира у Санто Домингу

Бугарка Лија Каратанчева пласирала се у друго коло сингла на тениском турниру на тврдој подлози у Санто Домингу (Доминиканска Република) са наградним фондом од 25 хиљада долара. Двадесетогодишња Софијанка је за 2 сата и 25 минута победила..

објављено 6.3.24. 11.21

Уједињење бугарског шаха далеко

Представници лиценциране од стране Министарства омладине и спорта Бугарске шаховске федерације 2022. састали су се с представницима Бугарске спортске федерације, која је члан Међународног и Европског шаховског савеза. Састанак је одржан на иницијативу..

објављено 5.3.24. 16.17
Кристијан Николов

Успешан први наступ Кристијана Николова у квалификацијама за Олимпијске игре у Паризу

Бугарски боксер Кристијан Николов је олимпијске квалификације у италијанском гарду Бусто Арсицио почео победом. У категорији до 80 килограма он је судијском одлуком 4:1 савладао Данијела Иљушонока из Израела. Ово је први корак Николова ка..

објављено 5.3.24. 12.04

Први састанак у циљу уједињења бугарског шаха

На иницијативу министра спорта Димитра Илијева данас ће се одржати радни састанак са представницима Бугарске шаховске федерације 2022 и Бугарске шаховске спортске федерације. Циљ је да се нађе решење за уједињење домаћег шаха, како би се наши..

објављено 5.3.24. 07.30

Сестре Стоеве иду у четвртфинале турнира у Милхајму

Стефани Стоева и Габриела Стоева пласирале су се у четвртфинале бадминтон турнира серије „World Tour Super 300” у Милхајму (Немачка). Такмичење, чији наградни фонд износи 210.000 долара, истовремено је и квалификационо за предстојеће Олимпијске игре у..

објављено 1.3.24. 12.23
 Емма Нејкова

Емма Нејкова нови европски шампион у мачевању

Осамнаестогодишња Емма Нејкова освојила је недавно златну медаљу на Европском првенству у мачевању за јуниоре у Напуљу. У такмичењу је учествовало 70 мачевалки из 21 земље. Данас је за „Телеграф“ Емма рекла да је освојила злато упркос томе што је..