Атанасу Скатову, који се испео   на шести по висини врх на планети Чо Ојо (8 201 метар) без боце са кисеоником, недавно је добио значку „Златна Бугарска“ која му се додељује као Спортисту за месец мај 2017 г. након соло пењања на првенац..

објављено 21.6.18. 08.45
Григор Димитров

Григор Димитров у другом колу турнира у Лондону

Други носилац Григор Димитров је успешно започео учешће на турниру из серије 500 на Квинсу који се игра на трави. Бугарски тенисер је у двосатној борби савладао босанског тенисера Дамира Џумхура са 6:3, 6:7(4), 6:3. Његов следећи супарник ће бити..

ажурирано 19.6.18. 18.54

Светско првенство у фудбалу за напуштену децу и сирочад 2018. одржава се у Бугарској

У августу у Бугарској ће се одржати SATUC WORLD CUP 2018. – светско првенство у фудбалу за напуштену децу и сирочад које организује НВО SATUC. Ово је обелодањено након састанка између председника Бугарског фудбалског савеза Борислава Михајлова и..

објављено 18.6.18. 16.14
Холмар Ејолфсон и Јацек Гуралски

Бар двојица фудбалера који играју у Бугарској учествоваће на Мундијалу у Русији

Пошто бугарска фудбалска репрезентација пропушта пето светско првенство заредом (поред три узастопна европска првенства), бугарски навијачи ће опет држати палчеве својим миљеницима из страних селекција.Мала утеха нам је што ће ипак фудбалери из бугарске..

објављено 16.6.18. 08.45

Бугарске одбојкашице у финалу Златне лиге

Женска одбојкашка репрезентација Бугарске почела је победом учешће у финалној четворци Златне лиге. У полуфиналу турнира који се игра у Будимпешти Бугарке су убедљиво савладале селекцију Финске са резултатом 3:0 (25:21, 25:13, 25:14) у игри која је..

објављено 15.6.18. 10.22

Бугарке однеле три титуле на европском првенству у боксу у Софији

У главном граду Бугарске завршено је Европско првенство у боксу за жене.Софија је била његов домаћин други пут после 2016 .г., а у њему су учествовале 143 такмичарке из 33 државе. Бугарску је заступало   7 боксерки које су освојиле укупно 6 медаља...

објављено 13.6.18. 10.57

ФИФА ранг листа: Бугарска у Топ 50

Фудбалска репрезентација Бугарске нашла се на најновијој ранг листи Међународне фудбалске федерације објављеној уочи почетка светског првенства у Русији на којем наша земља неће учествовати. Бугарски репрезентативци имају 614 бодова због чега су..

објављено 7.6.18. 17.41

На Европском првенству у Гвадалахари бугарске ритмичарке освојиле сет медаља

Једну златну медаљу (за групну вежбу сатри лопте и две вијаче), једну сребрну Татјане Воложанине (у финалу на обручу) и две бронзане (у тимском пласману и у вишебоју за групни састав) резултат је Бугарског учешћа на завршеном Европском првенству у..

објављено 4.6.18. 11.11

Димитров завршио учешће на Ролан Гаросу

У трећем колу Ролан Гароса је бугарски тенисер Григор Димитров изгубио од Шпанца Фернанда Вердаска са 6:7 (4), 2:6, 4:6 и по девети пут није успео да дође до друге недеље највећег турнира који се игра на шљаци. Димитров је сезону на шљаци завршио са..

објављено 1.6.18. 16.00
Ивет Лалова и Мирела Демирева

Два друга места за Бугарску на такмичењима у Дијамантској лиги у Риму

У Дијамантској лиги у Риму Бугарке Мирела Демирева и Ивет Лалова су освојиле два друга места. У скоку увис Демирева је изједначила лични рекорд за ову сезону од 194 см али није јој се дало да га побољша. Прва у овој дисциплини је Рускиња Марија..