Почиње боксерски турнир „Странџа“

27 такмичара (14 мушкараца и 13 жене) ће бранити част Бугарске на 69. издању најстаријег Међународног боксерског турнира у Европи „Странџа“ који стартује данас у 18 часова и потрајаће до 25. фебруара. На њему ће наступити више од 300 боксера из 34 државе...

објављено 19.2.18. 17.28
Бугарке донеле седам медаља

Бугарске гимнастичарке освојиле 7 медаља у Москви

На турниру Гран-при ритмичке гимнастике у Москвии пратећем међународном турниру бугарске такмичарке су освојиле седам медаља. У групним вежбама оне су постале друге у вишебоју, а на финалу окитиле се   златом у вежби са пет обруча и сребром у..

објављено 19.2.18. 13.27
Григор Димитров

Григор Димитров се пласирао у полуфинале турнира у Ротердаму

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров изборио је пласман у полуфинале тениског турнира на чврстој подлози у холандском граду Ротердаму за наградни фонд од 2 милиона евра. Димитров је победио у два света с резултатом 6:3, 6:4 за 76 минута. Овом..

објављено 16.2.18. 16.23

Михаил Ганев ће добити бронзану медаљу за ЕП у рвању 2017.

Михаилу Ганеву, светском шампиону на првенству одржаном 2010. године, биће додељена бронзана медаља за Европско првенство у рвању у Новом Саду 2017. године, на којем је завршио пети. Рус Азор Болтукаев, који је освојио сребро у категорији до 97 кг, у..

објављено 16.2.18. 16.12
Александра Жекова

На Зимској олимпијади у Пјонгчангу Александра Жекова освојила 6. место у сноубордкросу

Најбоља бугарска сноубордерка Александра Жекова је сјајно стигла до финала у дисциплини сноубордкрос на Олимпијади у Пјонгчангу али није успела да избори медаљу и заузела је 6. место које је до сада најбољи пласман бугарског спортисте на овом..

објављено 16.2.18. 11.03

Лудогорец изгубио од Милана са 3:0 у Разграду

У Разграду је шампион Бугарске Лyдогорец као домаћин изгубио са 0:3 меч против Милана у 1/16 финала Лиге Европе. Тиме је практично Милан обезбедио себи учешће у следећој фази турнира. Реванш меч ће се играти на стадиону "Сaн Сиро" у Милану идуће..

објављено 16.2.18. 09.50

Лоше време неће бити препрека за добар меч између Лудогореца и Милана

Вечерас ће фудбалски шампион Бугарске Лудогорец угостити у Разграду славног италијанског клуба Милан. Синоћ су по доласку у град Италијани били непријатно изненађени ниским температурама ваздуха и падавином снега, али је руководство Лудогореца..

објављено 15.2.18. 12.15

У Ротердаму Димитров елиминисао Сугиту, играће против Крајиновића

У мечу првог кола тениског турнира у Ротердаму Григор Димитров је победио Јапанца Јуићија Сугиту са 6:4, 7:6(5). У другом колу Бугарин игра против Србина Филипа Крајиновића кога је досада три пута победио у укупно три одиграна меча.

објављено 15.2.18. 10.22
Мирза Башић

Босанац Мирза Башић освајач АТП турнира у Софији

У великој борби на финалу тениског турнира DIEMA XTRA Sofia Open, играног пред публиком од 10.500 љубитеља тениса, Босанац Мирза Башић је савладао Румуна Мариуса Копила са 7-6 (6), 6-7 (4), 6-4 и освојио прву АТП титулу у својој каријери.Тако ће од данас..

објављено 12.2.18. 09.55
Екатерина Дафовска

Шта сматрамо као успех Бугарске на Зимским олимпијским играма?

О учешћу Бугарске на Зимским олимпијским играма (ЗОИ) могу се рећи разноразне ствари. Као рецимо то да за разлику од „елитних нација", које као да су претплаћене на медаље (није ни потребно да их набрајамо), немамо запажене успехе, али то може бити удар..