Дељан Георгијев

Двојица Бугара однела злато на Светском првенству у мешовитим борилачким вештинама у Бахреину

Двојица бугарских такмичара освојила су златне медаље на Светском првенству у мешовитим борилачким вештинама   у Бахреину. Дељан Георгијев је освојио злато у категорији до 65,8 кг, после чега су му двојица од тројице бодовних судија (2:1) доделила..

објављено 20.11.17. 14.10

Петар Берберов освојио злато у Тампереу

Бугарски репрезентативац у боксу Петар Берберов освојио је златну медаљу на Међународном турниру „Тамер“, одржаном од 16. до 19. новембра у финском град у Тампереу. Осим првог места у категорији изнад 91 килограма, Берберов је постао добитник купа за..

објављено 20.11.17. 13.47
Григор Димитров  у Лондону

Григор Димитров победник турнира у Лондону

Бугарски тенисер Григор Димитров остварио је највећи успех у каријери – у драматичном мечу завршног АТП турнира у Лондону савладао је са 7:5, 4:6, 6:3 Белгијанца Давида Гофена. Са пет победа у пет мечева у главном граду Велике Британије Димитров је..

објављено 20.11.17. 09.43

Сребрну медаљу за Бугарску на Светском првенству у трамполину у Софији

Сестре Маријела Пенева и Христина Пенева су освојиле сребрно одликовање код девојака од 17 до 21 године на Светском првенству у трамполину које је данас почело у Софији, у дисциплини „синхронизовани трамполин“. Шампионке су постале Флор Меуеринг и..

објављено 17.11.17. 17.08
Григор Димитров

Димитров у полуфиналу турнира у Лондону

У одличној форми бугарски тенисер Григор Димитров савладао је Белгијанца Давида Гофена у пресудном мечу на Завршном турниру у Лондону. Шести најбољи тенисер у свету је забележио другу победу у групи Пит Сампрас након 6:0, 6:2 у мечу против осмог на..

објављено 15.11.17. 17.55
Емилија Грујева (друга слева)

Бугарка међу челницима светског бокса

Емилија Грујева - једина жена, члан Управног одбора Боксерске федерације Бугарске – изабрана је за председницу Комисије за женски бокс Међународне боксерске асоцијације. Преузимајући ову функцију Грујева аутоматски постаје члан Извршног комитета Светске..

објављено 15.11.17. 10.17

Григор Димитров почео победом турнир у Лондону

Први рекет Бугарске Григор Димитров почео је победом своје прво учешће на Завршном турниру у Лондону након што је у мечу који је трајао 2 часа и 20 минута савладао Аустријанца Доминика Тима са резултатом 6:3; 5:7; 7:5. Најбољи тенисер света Рафаел Надал..

објављено 14.11.17. 09.54

Бугарској додељена светска титула са школског првенства у фудбалу

Тиму средње општеобразовне школе "Св. Климент Охридски" из града Ловеча, који је освојио друго место на Светском школском  првенству у фудбалу 2016. г., додељена је светска титула. То се догодило пошто је Дисциплинска комисија Међународне федерације..

објављено 8.11.17. 16.21
Тервел Пулев

Тервел Пулев против бившег светског шампиона у Берлину

11. новембра бугарски боксер Тервел Пулев ће изаћи на ринг да би се суочио са Валеријем Брудовим из Русије. Пулев је добитник бронзане медаље у полутешкој категорији са Олимпијских игара у Лондону 2012. године, а Брудов има 18-годишње искуство у..

објављено 7.11.17. 14.20

Григор Димитров званично постао шести у свету

Григор Димитров је напредовао за две позиције на светској ранг листи тенисера и тако се попео на рекордно за њега шесто место.Томе је допринело и неучешће Новака Ђоковића и Ендија Марија у Мастерсу у Паризу, који су изгубили бодове са тог турнира. Српски..