Борјана Калејн и Невјана Владинова

Четири сребрне медаље за Бугарску на Светском купу у ритмичкој гимнастици

Бугарке Борјана Калејн и Невјана Владинова освојиле су укупно четири сребрне медаље на Светском купу у ритмичкој гимнастици у Ташкенту, Узбекистан. Калејн је постала друга у вишебоју, у вежбама лоптом и вијачом. Владинова се сребром окитила у вежбама..

објављено 22.4.19. 10.25

Григор Димитров испао из турнира у Монте Карлу

Бугарин Григор Димитров је у два сета /4-6, 1-6/ изгубио меч у трећем колу тениског турнира у Монте Карлу против Рафаела Надала и испао из такмичења. Резултат овог сусрета двојице ривала је апсолутно исти као и прошле године, само што су тада са..

објављено 19.4.19. 09.27

Григор Димитров победио Штруфа, играће против Надала

Бугарски тенисер Григор Димитров пласирао се у треће коло турнира из Мастерс серије на црвеној подлози у Монте Карлу пошто је савладао са 7:6 (2), 6:4  Немца Јана-Ленарда Штруфа. У следећем колу турнира Димитров ће се срести са Шпанцем Рафаелом Надалом..

објављено 18.4.19. 09.52
Катрин Тасева

Катрин Тасева избила на врх ранг листе у вишебоју у ритмичкој гимнастици

Пошто је освојила прва два Светска купа у ритмичкој гимнастици за ову годину – у Пезару (Италија) и Софији (Бугарска), Бугарка Катрин Тасева се испела на прво место ранг листе у вишебоју са 70 бодова.Иза ње са по 50 бодова су Рускиње Александра..

објављено 18.4.19. 09.43

Бугарке са шест медаља на турниру Светског купа у ритмичкој гимнастици

На турниру Светског купа у ритмичкој гимнастици у Софији репрезентација Бугарске у групним вежбама и Катрин Тасева освојиле су шест медаља. После златне медаље у вишебоју у суботу, у недељу су се у групним вежбама Бугарке окитиле сребром у финалу са..

објављено 15.4.19. 09.31

Европско злато у рвању за Биљану Дудову

Биљана Дудова је освојила златну медаљу на Европском првенству у рвању у Букурешту, Румунија, пошто је резултатом 3:0 савладала у финалу, у категорији до 59 кг, Рускињу Светлану Липатову. „Била је то тешка победа. Имала сам и повреду, али сам стиснула..

објављено 12.4.19. 10.28
Божидар Андреев

Божидар Андреев освојио златну медаљу у дизању тегова

На Европском првенству у дизању тегова за одрасле у Батумију, Грузија, Бугарин Божидар Андреев је постао први европски шампион у категорији до 73 кг. 22-годишњи дизач тегова се окитио златом пошто је поставио нови европски рекорд код такмичара до 23..

објављено 10.4.19. 09.47

32 медаље за Бугарску на Европском првенству у теквонду у Италији

32 медаље - 10 златних, 9 сребрних и 13 бронзаних освојила је бугарска репрезентација на Европском првенству у теквонду /ITF/за све старосне групе и дисциплине у Италији. Учествовао је рекордан број такмичара - 867 из 30 држава. Бугарску је..

објављено 8.4.19. 15.17

Бугарска освојила пет медаља на такмичењима за Светски куп у Пезару

На такмичењима у групним вежбама у ритмичкој гимнастици Бугарска је освојила златну медаљу у финалу са три обруча и два пара чуњева на првом такмичењу које се бодује за Светски куп, а одржано је у италијанском Пезару. На другом месту је Украјина, а на..

објављено 8.4.19. 09.39
Фотографија: БГНЕС

Алберт Попов – млада скијашка нада Бугарске

33 године после успеха легендарног Петра Попангелова, Бугарска са надом прати наступе младог скијаша Алберта Попова. Ове сезоне већ на првом такмичењу у новембру 2018. године, Левију (Финској), он је успео да освоји потребне поене тако што се..