Злато и бронза за Бојана Лефтерова на Европском првенству у атлетици за ветеране

На Европском првенству у атлетици за ветеранеу Венецији, Италија, Бугарин Бојан Лефтров је у старосној категорији 65+ освојио златну медаљу у трци на 1.000 м са резултатом 37:59.42 мин. Дан раније Лефтеров је учествовао и у трци на 1.500 м и..

објављено 9.9.19. 16.44

Григор Димитров се вратио међу првих 25 у светском тенису

Најбољи бугарски тенисер у историји Григор Димитров попео се са читава 53 места на светској ранг листи. Он је већ двадесет пети актовом од 1.432 бода.Овај запажени напредак Димитров дугује  свом пласману на полуфинале Отвореног првенства САД у..

објављено 9.9.19. 14.01

Својом првом победом бугарска репрезентација у кошарци у колицима привукла бројну и верну публику

„ Б угарска репрезентација у кошарци у колицима постоји тек 2 године и представља природни наставак развоја спорта у Бугарској” – каже тренер Владимир Искров. Он је 2009. године завршио Спортску академију магистратуром у области кошарке а затим је..

објављено 7.9.19. 09.25

На Дан Уједињења Бугарске - штафетни маратон

6. септембра љубитељи трчања из целе земље претрчаће главним булеварима главног града пети штафетни "Софија Екиден маратон". Старт је у 9 часова испред Националног стадиона "Васил Левски".Знак за почетак маратона даће амбасадор Јапана у Бугарској Масато..

објављено 5.9.19. 15.58
Десислава Кирова познатија као Дејзи Ланг

Ново светско признање бугарској боксерки Дејзи Ланг

На званичној церемонији у Дворани славних у Сан Франциску, САД, трострука светска шампионка у боксу, Бугарка Десислава Кирова позната као Дејзи Ланг добила је ново светско признање. Она је одликована као прва Бугарка – европска и светска шампионка у..

објављено 4.9.19. 14.43

Григор Димитров иде у полуфинале US Openа

Бугарин Григор Димитров забележио је један од најважнијих тријумфа у својој каријери – у четвртини финала Отвореног првенства САД у тенису савладао је Роџера Федерера у пет сетова: 6-3, 4-6, 6-3, 4-6, 2-6. За пласман у финале турнира он ће се борити..

објављено 4.9.19. 09.48

Ивет Лаловој и Тихомиру Иванову балканске титуле

Тихомир Иванов, шампион Универзијаде која је ове године одржана у јулу у Италији, окитио се и титулом у скоку увис на Балканијади у бугарском граду Правецу пошто је остварио резултат од 2,27 м. Спринтерка Ивет Лалова-Колио освојила је титулу у трци на..

објављено 3.9.19. 14.28

Катрин Гемкова светски шампион у теквондоу у дисциплини спаринг

Европска шампионка 2018. и 2019. године Катрин Гемкова је на 21. Светском првенству у теквондоу у граду Пловдиву освојила светску титулу у женској конкуренцији у дисциплини спаринг. Гемкова је савладала ривалке из Кореје, Русије, Грчке и Естоније...

објављено 2.9.19. 18.00
Габријела Антова

17-годишња Габријела Антова остварила интернационалну мушку мајсторску норму

17-годишња шахисткиња Габријела Антова је остварила другу интернационалну женску велемајсторску норму и прву интернационалну мушку мајсторску норму. Десило се то на XXI Open Internacional de Sants турниру у Шпанији у конкуренцији 346 такмичара из 43..

објављено 2.9.19. 15.01

Димитров у четвртини финала Отвореног првенства САД

Бугарски тенисер Григор Димитров се први пут у каријери пласирао у четвртину финала Отвореног првенства САД у тенису. У мечу четвртог кола је Бугарин резултатом 6:4 7:5, 6:3 савладао Аустралијанца Алекса де Минора. 28-годишњи Бугарин одиграо је..