Бугарске ритмичарке окитиле се са седам медаља у Ташкенту

Бугарска репрезентација у групним вежбама бриљирала је на такмичењу за Светски куп у главном граду Узбекистана – Ташкенту где је освојила седам медаља. Бугарске ритмичарке су се окитиле златом у финалу са три лопте и две вијаче, а иза њих су остале..

објављено 24.4.17. 12.30

Димитров савладан четврти пут на пет последњих мечева

Бугарски тенисер Григор Димитров промашио је шансу да се врати у Топ 10ATP листе пошто је изгубио већ на првом мечу Мастерс турнира у Монте Карлу. Први рекет Бугарске поражен је од Немца Јана Ленарда Штруфа са 4:6, 3:6, 2:6 , па није успео да надокнади..

објављено 20.4.17. 10.12

Григор Димитров започео неуспешно сезону на црвеној подлози

На АТП 250 турниру у Маракешу, Мароко, најбољи бугарски тенисер Григор Димитров је изгубио са 4-6, 6-1, 1-6 од 389. у свету Шпанца Томија Робреда. Тако је Бугарин завршио своје учешће у такмичењу за које је био специјално позван и одређен за првог..

објављено 13.4.17. 17.08
Викторија Томова

Томова у полуфиналу у Турској

Бугарка Викторија Томова је изборила пласман у полуфинале тениског турнира који се игра на чврстој подлози у Истанбулу. Трећи носилац, 23-годишња Софијанка је савладала седмог носиоца Лору Ропсон из Велике Британије са 6:3, 6:3 након меча који је потрајао..

објављено 7.4.17. 17.14

Бугарска напредовала за 16 места на ФИФА ранг листи

Фудбалска репрезентација Бугарске направила је озбиљан скок од 16 места на најновијој ФИФА ранг листи и у априлу заузима 55. позицију са 614 бода. То је резултат победе над Холандијом у квалификацијама за Светско првенство 2018. Крајем прошлог месеца..

објављено 6.4.17. 13.45

У Софији почело Европско првенство у ММА

Министар омладине и спорта у прелазној влади Данијела Дашева је отворила Европско првенство у мешовитим борилачким вештинама /ММА/ за мушкарце и жене. У првенству чији је домаћин Софија учествује 350 такмичара из 30 европских држава. Бугарска је..

објављено 29.3.17. 17.06

Иван Салгадо – шпански велемајстор који студира на Националној спортској академији

Иван Салгадо Лопес пружа руку у знак поздрава, на лицу му се појављује искрен и шармантни осмех у коме као да се огледа сунчана Шпанија. Студент је друге године на Националној спортској академији у Софији. Али како тврди његов предавач шаха..

објављено 28.3.17. 10.28

„Златна девојка“ има своју школу ритмичке гимнастике у Њујорку

Да би човек био успешан у космополитском граду попут Њујорка он мора да буде бољи од најбољих из целог света и да их у фер такмичењу победи. А када услед бројних и упорних тренинга човек има снажан такмичарски дух, ништа му дуго не преостаје него..

објављено 27.3.17. 13.54
Спас Делев, аутор два поготка на утакмици Бугарска-Холандија

Бугарска победила Холандију у квалификацијама за Мондијал 2018.

У сусрету групе А квалификација за Светско фудбалско првенство у Русији 2018. бугарска репрезентација је   савладала Холандију са 2:0. Овом својом трећом победом Бугари задржавају шансе да се боре за прва места у пласману. Лидер у групи је..

објављено 26.3.17. 11.19

Атлетичари Специјалне олимпијаде Бугарске освојили 9 медаља у Аустрији

Председница Специјалне олимпијаде Бугарске Татјана Јанчева је рекла да су бугарски атлетичари са посебним потребама на Светским зимским играма у Аустрији освојили 9 медаља од којих 4 златне, 3 сребрне и 2 бронзане. Досада су спортисти Специјалне..