Мирела Демирева се пласирала у финале скока увис на Светском првенству у Лондону, спринтерка Ивет Лалова не иде даље

Седмог дана Светског првенства у атлетици у Лондону Бугарка Мирела Демирева је побољшала свој резултат у скоку увис за ову сезону за 2 см и резултатом од 192 см пласирала се у финале. Најбоља бугарска спринтерка Ивет Лалова није успела да побољша свој резултат и неће бити међу финалисткињама на 200 м. Лалова је своје учешће на Светском првенству у Лондону окончала учешћем у два полуфинала - на 100 м и на 200 м.

Више из ове категориjе
Григор Димитров

Григор Димитров није освојио титулу у Стокхолму

Први рекет Бугарске Григор Димитров изгубио је са 6:4, 6:2 меч који је одиграо у финалу против прошлогодишњег првака Хуана Мартина дел Порта у Стокхолму. Следеће учешће Димитрова је на турниру у Бечу из серије АТР 500. Бугарин је практично себи..

објављено 23.10.17. 10.00

Кенијац тријумфовао на Софијском маратону

Кенијац Бармао Кипрооно освојио је прво место на 34. издању традиционалног Софијског маратона. Кенијац је 42 километра претрчао за рекордних 2 часа 14 минута и 49 секунди а био је за три минута бржи од Мароканца Ахмеда Насефа. У маратону је учествовало..

објављено 21.10.17. 08.10
Брага - Лудогорец

Лудогорец забележио историјску победу у Португалу

Момчад Лудогорца забележила је невиђени успех у историји бугарског фудбала победивши у гостима Брагу са2:0 у утакмици трећег кола Лиге Европе, па је бугарски тим избио на чело привременог пласмана у својој групи. Лудогорец је први бугарски фудбалски клуб..