Бугарској додељена светска титула са школског првенства у фудбалу

Фотографија: lovechtoday.eu

Тиму средње општеобразовне школе "Св. Климент Охридски" из града Ловеча, који је освојио друго место на Светском школском  првенству у фудбалу 2016. г., додељена је светска титула. То се догодило пошто је Дисциплинска комисија Међународне федерације школског фудбала казнила екипу Турске одузимањем титуле због непрописног укључивања у тим неких такмичара.Иза Бугара остају тимови Француске и Хрватске.У организационом и финансијском погледу развој школског фудбала у Бугарској подржава Бугарски фудбалски савез преко кампање #ХайдеДаРитаме (Ајде да шутирамо лопту).

Више из ове категориjе

Сребрну медаљу за Бугарску на Светском првенству у трамполину у Софији

Сестре Маријела Пенева и Христина Пенева су освојиле сребрно одликовање код девојака од 17 до 21 године на Светском првенству у трамполину које је данас почело у Софији, у дисциплини „синхронизовани трамполин“. Шампионке су постале Флор Меуеринг и..

објављено 17.11.17. 17.08
Григор Димитров

Димитров у полуфиналу турнира у Лондону

У одличној форми бугарски тенисер Григор Димитров савладао је Белгијанца Давида Гофена у пресудном мечу на Завршном турниру у Лондону. Шести најбољи тенисер у свету је забележио другу победу у групи Пит Сампрас након 6:0, 6:2 у мечу против осмог на..