Катрин Тасева избила на врх ранг листе у вишебоју у ритмичкој гимнастици

Катрин Тасева
Фотографија: Sportal.bg

Пошто је освојила прва два Светска купа у ритмичкој гимнастици за ову годину – у Пезару (Италија) и Софији (Бугарска), Бугарка Катрин Тасева се испела на прво место ранг листе у вишебоју са 70 бодова.Иза ње са по 50 бодова су Рускиње Александра Солдатова и Дина Аверина.  Надобудна бугарска такмичарка Борјана Калејн је седма са 40 бодова, а Невјана Владинова дели 16. место са Украјинком Кристином Пограничном. Од 19. до 21. априла  Калејн и Владинова ће заступати Бугарску на турниру у ритмичкој гимнастици у Ташкенту који се бодује за Светски куп.

Више из ове категориjе

Георги Дерменџијев

Фудбалска репрезентација Бугарске има новог селектора

Фудбалски савез Бугарске потписао је уговор са Георгијем Дерменџијевим који ће бити нови селектор репрезентације. Дерменџијев на клупи замењује Красимира Балакова који је поднео оставку после катастрофалног пораза са 0:6 од Енглеске у квалификацијама..

објављено 22.10.19. 18.36

Бугарска ученица европска шампионка у шаху

14-годишња бугарска шахисткиња Патриције Најманова постала је шампионка на Европском школском купу у Улцињу, Црна Гора. У 31 одиграном мечу Бугарка је забележила 26 победа. У финалним сусретима она је савладала представнике Азербејџана, Пољске и Црне..

објављено 22.10.19. 16.56
Ивајло Иванов

Џудиста Ивајло Иванов освојио светску титулу

Наjбољи бугарски џудиста Ивајло Иванов освојио је титулу на 7. Светском првенству у џудоу за Војске и полиције, које с е одржава у Кини. У двобоју за пласман у финалу наш репрезентативац је у категорији 81 кг савладао је Лукаса Блаша из Пољске.