Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Григор Димитров испао из турнира у Монте Карлу

Фотографија: архива

Бугарин Григор Димитров је у два сета /4-6, 1-6/ изгубио меч у трећем колу тениског турнира у Монте Карлу против Рафаела Надала и испао из такмичења. Резултат овог сусрета двојице ривала је апсолутно исти као и прошле године, само што су тада са Надалом играли  полуфинале. У четвртини финала Шпанац ће се срести са Аргентинцем Гвидом Пелом.

Више из ове категориjе

Надја Тончева

Надја Тончева међу кандидатима за Светски куп у шаху

Ни друго издање Светског купа у шаху за жене неће проћи без учешћа Бугарске. Након што је 2023. године Нургул Салимова стигла до финала турнира у Бакуу, на Светском купу у шаху за жене 2025. ће се такмичити Надја Тончева. Тончева је прошле године..

објављено 30.4.24. 10.43

Пловдив „примио“ заставу Европског првенства у веслању 2025.

Последњег дана Европског првенства у веслању, које се ове године одржало у Сегедину, Мађарска, град домаћин предао је „штафету“ Пловдиву који ће 2025. године организовати највеће веслачко такмичење у Европи. Заставу је на свечаној церемонији..

објављено 29.4.24. 16.41
Рами Киуан

Бугарска има европског шампиона у боксу

Рами Киуан је на Европском првенству у боксу у Београду остварио највећи успех у својој каријери тако што је победио у финалу у категорији 75 кг Руса Џамбулата Бижамова резултатом 3:2. У финалу у Београду је Киуан изгубио прву рунду, али је..