Григор Димитров се вратио међу првих 25 у светском тенису

Фотографија: ЕПА/БГНЕС

Најбољи бугарски тенисер у историји Григор Димитров попео се са читава 53 места на светској ранг листи. Он је већ двадесет пети актовом од 1.432 бода.Овај запажени напредак Димитров дугује  свом пласману на полуфинале Отвореног првенства САД у Њујорку. Ове недеље 28-годишњи тенисер из града Хаскова ће се одмарати, јер због мечева Дејвис купа нема АТР турнира.

Више из ове категориjе

Бугари трећи у А групи ЕП у одбојци за мушкарце

Мушка одбојкашка репрезентација Бугарске изгубила је са 1:3 гема (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) последњи меч у А групи Европског првенства у одбојци за мушкарце игран против Италије у Монпелијеу. Оба тима су још пре овог меча обезбедила место у осмини..

објављено 18.9.19. 10.10

Злато и бронза за Бојана Лефтерова на Европском првенству у атлетици за ветеране

На Европском првенству у атлетици за ветеранеу Венецији, Италија, Бугарин Бојан Лефтров је у старосној категорији 65+ освојио златну медаљу у трци на 1.000 м са резултатом 37:59.42 мин. Дан раније Лефтеров је учествовао и у трци на 1.500 м и..

објављено 9.9.19. 16.44

Својом првом победом бугарска репрезентација у кошарци у колицима привукла бројну и верну публику

„ Б угарска репрезентација у кошарци у колицима постоји тек 2 године и представља природни наставак развоја спорта у Бугарској” – каже тренер Владимир Искров. Он је 2009. године завршио Спортску академију магистратуром у области кошарке а затим је..