Маестро Йордан Дафов е сред най-уважаваните и опитни диригенти у нас. Последната му поява на пулта на Симфоничния оркестър на БНР за концертна изява е през 2000 година. По-често е канен за записи и по неговите собствени думи музикантите са винаги в добра форма и с тях се работи лесно.
За концерта на 17-и януари в зала "България" са избрани Пасторална симфония от Лудвиг ван Бетовен, Симфония № 3 от Иван Спасов и Концерт за пиано и оркестър № 1 от Ференц Лист със солист Йовчо Крушев.
Маестро Дафов има специално отношение към творчеството на проф. Иван Спасов, с когото са били близки приятели и колеги – представители на композиционния авангард от средата на ХХ век.
Чуйте интервюто с диригента, който разказва за работата и пристрастията си.
Тази вечер трупата на балет "Арабеск" ще представи на сцената на Музикалния театър първата си за сезона премиера - три танцови миниатюри, обединени от заглавието "Вива ла класика". Заглавието подсказва посоката, в която се насочва "Арабеск". Три заглавия от големия класически репертоар - "Лебедово езеро" от Чайковски, "Дон Кихот" от Рихард Щраус и..
Поглед "Към звездите" отправяме с актьора Мариус Донкин преди откриването на XV Международен театрален фестивал за монодрама на сцената на Сити Марк Арт..
Кога политиците се вглеждат в критичните към тях медии и започват да ги посочват, гонят от пресконференции, хулят и пишат закони срещу тях, коментира в..
"Детски шедьоври от велики писатели" е популярната книжна поредица, в която илюстрациите и литературата си партнират. Малко известните текстове на известни..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg